Rehber Aidata Alim 10 (ADT1061) Bootloader Kilidi Kaldırma, Root ve EBA Silme

barankrky

Hectopat
Uzun çalışmalar sonucunda MEB'in dağıttığı tablete root atmayı ve Bootloader kilidi kaldırmayı başardım.

Driver, ADB and Fastboot ve Bootloader kilidi kaldırmak için gereken dosyaları buradan indirebilirsiniz: AIDATA ADT1061.zip

Başlamadan önce:
  • Bu işlem biraz zahmetli olduğu için fazla uzatmadan ama önemli yerleri de atlamadan sade bir rehber hazırlamaya çalıştım. Sabırlı olun ve her işlemi atlamamaya çalışın. Sonunda karşılığını alabileceksiniz.
  • Oluşacak herhangi bir arızadan ben sorumlu değilim. Kendi tabletimde çalışıyorsa tüm tabletlerde çalışmalı.
  • İşleme başlamadan önce bir yedek almanızda fayda var çünkü Bootloader kilidi açılınca tüm veriler silinir. Yani yedek almayı unutmayın.
  • Herhangi bir sorun veya öneriniz varsa gelin konuşalım. Tartışıp sohbet etmeyi severim :))

İlk İşlem: USB Driver Kurulumu ve USB Hata Ayıklama

Bootloader kilidini açmadan önce ADB ve Fastboot'un cihazı görebilmesi için USB Driver'larının kurulu olması gerekiyor. Bunun için:
  • Size verdiğim linkteki ZIP dosyasını çıkartın.
  • 1-Driver Kurulumu klasörünü izleyin.
  • Sisteminize uygun olan klasörü seçin.
  • DriverSetup.exe dosyasını çalıştırın ve Driver'ların kurulmasını bekleyin.
  • İşlem tamamlandığında, tablete geçiş yapıyoruz.
  • Tablette Ayarlar > Tablet Hakkında yolunu izliyoruz. En alttaki derleme numarasına 7 kez art arda basıyoruz ve geliştirici seçeneklerini aktifleştiriyoruz.

1643120041824.png

(P. S: Tablete root attıktan sonra yazılımı değiştirme gibi bir işlem yapmıştım, derleme numarasında gördüğünüz Custom ROM değil -en azından şimdilik- )

• Tekrardan Ayarlar > Sistem > Gelişmiş > Geliştirici Seçenekleri yolunu izliyoruz. Buradan OEM kilit açma ve USB hata ayıklaması özelliklerini aktifleştiriyoruz.

1643119892971.png

1643119917655.png

• Bootloader kilidini açmak için gerekli olan her şeyi yaptık. Kolay bölümü tamamladık. Şimdi gelelim işin normal zorluktaki tarafına.

İkinci Adım: Bootloader Kilidinin Kaldırılması

Bootloader kilidini kaldırmak için Identifier Token dediğimiz bir tokene ihtiyacımız var. Bunu almak için:

• Verdiğim dosyadaki 2-Bootloader Kilidini Açma klasörüne girelim.
  • Shift tuşuna basılı tutarak sağ tık yapalım ve "PowerShell penceresini buradan açın" seçeneğini seçelim.

1643120470682.png

• PowerShell penceresi açıldığında, ilk önce

Kod:
    adb devices

Komutuyla bilgisayarın cihazı görmesini sağlayalım.

• Eğer aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşırsanız, "Bu bilgisayardan her zaman izin ver" kutusu işaretliyken "İzin Ver" seçeneğine basın.

1643120945416.png

• Eğer bilgisayar cihazı görüyorsa, şu şekilde gözükmesi gerekiyor :

1643121155553.png

• Ardından

Kod:
    adb reboot bootloader

Komutunu çalıştırıp cihazı "fastboot mode"a alıyoruz.
  • Cihaz yeniden başlayacak ve en üstte küçük bir yazıyla "fastboot mode" yazan bir ekran gelecektir. Buradan sonra birazcık bilek kuvvetine ihtiyacımız var.
  • Tekrardan PowerShell'e gelip

Kod:
    fastboot oem get_identifier_token

Komutunu çalıştırıyoruz. Bu bize ihtiyacımız olan tokeni verecek. Eğer komut çalışırsa ekranda şöyle bir çıktı olması gerek:

Kod:
    Identifier token:
    XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
    OKAY [ 0.019s]
    finished. total time: 0.019s

• Genellikle token "4147313354333248303230313333" olur ama bazı cihazlarda farklılık gösterebilir. Çıktıda yazan tokeni bir metin belgesi oluşturup not alın.
  • Tokeni elde ettiğimize göre kilidi kaldırabiliriz. Bunun için PowerShell'e:

Kod:
    bash.exe signidentifier_unlockbootloader.sh XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX rsa4096_vbmeta.pem signature.bin

Komutunu uyguluyoruz. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX yerine not ettiğimiz tokeni kullanıyoruz.
  • Ardından tablette şöyle bir yazıyla karşılaşabilirsiniz:

1643121760551.png

• Ses kısma tuşuyla onaylıyoruz ve işlem bittiğinde

Kod:
    fastboot reboot

Komutu ile cihazı yeniden başlatıyoruz.
  • Küçük ve hızlı bir kurulum yapıyoruz ve geliştirici seçeneklerini açıp OEM kilit açma ve USB hata ayıklama seçeneklerini tekrar aktif ediyoruz. (Tüm veriler silindiğinden fabrika ayarlarına geçiş yapacak.)
  • Ve ikinci adımı da tamamlamış bulunuyoruz. Gelelim root atma işlemine.

Üçüncü Adım: Root İşlemi

Root işlemi için bir adet düzenlenmiş ve imzalı vbmeta.img (Custom signed vbmeta.img) ve bu imzalı vbmeta.img'e uygun imzalanmış Magisk boot.img'ine (Magisk patched Custom signed boot.img) ihtiyacımız olacak. Ben bunları zaten sizin için yaptım ;)

• Verdiğim dosyadan 3-Custom signed vbmeta.img ve root dosyası (boot.img) klasörüne girelim.
  • cmd-here.exe dosyasını açalım. Komut istemi karşımıza çıkacak. Buraya

Kod:
    adb reboot bootloader
    yazıp fastboot Mode'a girelim.
  • Öncelikle Custom signed vbmeta.img'i flaşlamamız gerekiyor.

Kod:
    fastboot flash vbmeta .\vbmeta-sign-custom_flag0.img
    komutuyla Vbmeta'yı flaşlayalım. Tamamlandığında fastboot reboot ile cihazı yeniden başlatalım.
  • Cihaz yeniden başladığında adb reboot bootloader ile yeniden fastboot Mode'a giriş yapalım.
  • Şimdi ise Magisk boot.img flaşlayabiliriz.

Kod:
    fastboot flash boot .\magisk_patched.img

İle Magisk dosyamızı flaşlıyoruz. Cihazı fastboot reboot ile yeniden başlatıyoruz.
  • Cihaz açıldığında Magisk uygulamasını görmüş olmalısınız. Buradan sonraki adımları geçmeyin çünkü Magisk uygulamasının güncel versiyonu yüklendiğinde sorunlar oluşuyor.
  • Aşağıda verdiğim linkten Magisk'in canary Build'ini indirmeniz gerek. Uygulamayı indirip tablete kurulumunu yapın. Magisk uygulamasını açın ve ek kurulumu gerçekleştirin.

• Magisk uygulamasını tekrar açın ve magisk'in yüklü olduğunu doğrulayın.
1643125938846.png

(Opsiyonel) Dördüncü Adım : Debloat İşlemi (EBA, MEB ve Gereksiz Uygulamaları Kaldırma)

Cihazı hafifletmek amacıyla debloat işlemi yapabiliriz.

• 4-Debloat İşlemi klasörüne girin.
  • Tableti bilgisayara bağlayın ve uad_gui_windows.exe uygulamasını çalıştırın.
1643127254935.png

• Kaldırılacak uygulamaları seçili olarak ayarladım. Sağ alttaki "Uninstall selection" kısmına basmanız yeterli yada ayrıyaten kaldırmak istediğiniz uygulamalar varsa (Google Fotoğraflar, Google Files gibi) seçip kaldırabilirsiniz.

Evet rehberin sonu. Elimden geldiğince uzatmamaya çalıştım. Takıldığınız yer varsa konu altına sorabilirsiniz. Seve seve yanıtlarım. Root ile uğraşırken /system bölümünü kurcalamamaya çalışın (build.prop gibi). Magisk zaten sistemsizce modifiyeler yapmak için oluşturuldu. /system bölümünü kurcalarsanız cihaz bootloop'a girebilir.

Dosya Ekleri

• 1643118537779.png
    1643118537779.png
    32,2 KB · Görüntüleme: 229
  • 1643118622830.png
    1643118622830.png
    37,5 KB · Görüntüleme: 155
  • 1643118873746.png
    1643118873746.png
    18,5 KB · Görüntüleme: 125
  • 1643120314160.png
    1643120314160.png
    37,5 KB · Görüntüleme: 167
Son düzenleme:
Uzun çalışmalar sonucunda MEB'in dağıttığı tablete root atmayı ve Bootloader kilidi kaldırmayı başardım.

Driver, ADB and fastboot ve Bootloader kilidi kaldırmak için gereken dosyaları buradan indirebilirsiniz: AIDATA ADT1061.zip

Başlamadan önce:
  • Bu işlem biraz zahmetli olduğu için fazla uzatmadan ama önemli yerleri de atlamadan sade bir rehber hazırlamaya çalıştım. Sabırlı olun ve her işlemi atlamamaya çalışın. Sonunda karşılığını alabileceksiniz.
  • Oluşacak herhangi bir arızadan ben sorumlu değilim. Kendi tabletimde çalışıyorsa tüm tabletlerde çalışmalı.
  • İşleme başlamadan önce bir yedek almanızda fayda var çünkü Bootloader kilidi açılınca tüm veriler silinir. Yani yedek almayı unutmayın.
  • Herhangi bir sorun veya öneriniz varsa gelin konuşalım. Tartışıp sohbet etmeyi severim :))

ilk işlem: USB driver kurulumu ve USB hata ayıklama

Bootloader kilidini açmadan önce ADB ve Fastboot'un cihazı görebilmesi için USB driver'larının kurulu olması gerekiyor. Bunun için:
  • 1-driver kurulumu klasörünü izleyin.
  • Tablette ayarlar > tablet hakkında yolunu izliyoruz. En alttaki derleme numarasına 7 kez art arda basıyoruz ve geliştirici seçeneklerini aktifleştiriyoruz.

Eki Görüntüle 1281896

(P. S: Tablete root attıktan sonra yazılımı değiştirme gibi bir işlem yapmıştım, derleme numarasında gördüğünüz Custom ROM değil -en azından şimdilik- )

• Tekrardan ayarlar > sistem > gelişmiş > geliştirici seçenekleri yolunu izliyoruz. Buradan OEM kilit açma ve USB hata ayıklaması özelliklerini aktifleştiriyoruz.

Eki Görüntüle 1281889

Eki Görüntüle 1281890

• Bootloader kilidini açmak için gerekli olan her şeyi yaptık. Kolay bölümü tamamladık. Şimdi gelelim işin normal zorluktaki tarafına.

ikinci adım: Bootloader kilidinin kaldırılması

Bootloader kilidini kaldırmak için ıdentifier token dediğimiz bir tokene ihtiyacımız var. Bunu almak için:

• Verdiğim dosyadaki 2-Bootloader kilidini açma klasörüne girelim.
  • Shift tuşuna basılı tutarak sağ tık yapalım ve "PowerShell penceresini buradan açın" seçeneğini seçelim.

Eki Görüntüle 1281908

• PowerShell penceresi açıldığında, ilk önce.

Kod:
    adb devices

• Eğer aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşırsanız, "bu bilgisayardan her zaman izin ver" kutusu işaretliyken "izin ver" seçeneğine basın.

Eki Görüntüle 1281922

• Eğer bilgisayar cihazı görüyorsa, şu şekilde gözükmesi gerekiyor:

Eki Görüntüle 1281925

• Ardından

Kod:
    adb reboot bootloader

• Cihaz yeniden başlayacak ve en üstte küçük bir yazıyla "fastboot mode" yazan bir ekran gelecektir. Buradan sonra birazcık bilek kuvvetine ihtiyacımız var.
  • Tekrardan PowerShell'e gelip.

Kod:

Komutunu çalıştırıyoruz. Bu bize ihtiyacımız olan tokeni verecek. Eğer komut çalışırsa ekranda şöyle bir çıktı olması gerek:

Kod:
    Identifier token:
    XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
    OKAY [ 0.019s]

• Genellikle token "4147313354333248303230313333" olur ama bazı cihazlarda farklılık gösterebilir. Çıktıda yazan tokeni bir metin belgesi oluşturup not alın.

Kod:
    bash.exe signidentifier_unlockbootloader.sh XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX rsa4096_vbmeta.pem signature.bin

Komutunu uyguluyoruz. Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx yerine not ettiğimiz tokeni kullanıyoruz.

Eki Görüntüle 1281944

• Ses kısma tuşuyla onaylıyoruz ve işlem bittiğinde.

Kod:
    fastboot reboot

• Küçük ve hızlı bir kurulum yapıyoruz ve geliştirici seçeneklerini açıp OEM kilit açma ve USB hata ayıklama seçeneklerini tekrar aktif ediyoruz. (tüm veriler silindiğinden fabrika ayarlarına geçiş yapacak.)

üçüncü adım: Root işlemi

Root işlemi için bir adet düzenlenmiş ve imzalı vbmeta. İmg (Custom signed vbmeta. İmg) ve bu imzalı vbmeta. İmg'e uygun imzalanmış Magisk boot. İmg'ine (Magisk patched Custom signed boot. İmg) ihtiyacımız olacak. Ben bunları zaten sizin için yaptım ;)

• Verdiğim dosyadan 3-Custom signed vbmeta. İmg ve root dosyası (boot. İmg) klasörüne girelim.
  • cmd-here.exe dosyasını açalım. Komut istemi karşımıza çıkacak. Buraya.

Kod:
    adb reboot bootloader
    Yazıp fastboot Mode'a girelim.
  • Öncelikle Custom signed vbmeta. İmg'i flaşlamamız gerekiyor.

Kod:
    Komutuyla Vbmeta'yı flaşlayalım. Tamamlandığında fastboot reboot ile cihazı yeniden başlatalım.
  • Cihaz yeniden başladığında adb reboot bootloader ile yeniden fastboot Mode'a giriş yapalım.
  • Şimdi ise Magisk boot. İmg flaşlayabiliriz.

Kod:

İle Magisk dosyamızı flaşlıyoruz. Cihazı fastboot reboot ile yeniden başlatıyoruz.
  • Cihaz açıldığında Magisk uygulamasını görmüş olmalısınız. Buradan sonraki adımları geçmeyin çünkü Magisk uygulamasının güncel versiyonu yüklendiğinde sorunlar oluşuyor.
  • Aşağıda verdiğim linkten Magisk'in canary Build'ini indirmeniz gerek. Uygulamayı indirip tablete kurulumunu yapın. Magisk uygulamasını açın ve ek kurulumu gerçekleştirin.

• Magisk uygulamasını tekrar açın ve Magisk'in yüklü olduğunu doğrulayın.
Eki Görüntüle 1282044

(opsiyonel) dördüncü adım: Debloat işlemi (EBA, MEB ve gereksiz uygulamaları kaldırma)

• 4-debloat işlemi klasörüne girin.
Eki Görüntüle 1282082

• Kaldırılacak uygulamaları seçili olarak ayarladım. Sağ alttaki "uninstall selection" kısmına basmanız yeterli ya da ayrıyeten kaldırmak istediğiniz uygulamalar varsa (Google Fotoğraflar, Google files gibi) seçip kaldırabilirsiniz.

Evet rehberin sonu. Elimden geldiğince uzatmamaya çalıştım. Takıldığınız yer varsa konu altına sorabilirsiniz. Seve seve yanıtlarım. Root ile uğraşırken /system bölümünü kurcalamamaya çalışın (Build. Prop gibi). Magisk zaten sistemsizce modifiyeler yapmak için oluşturuldu. /system bölümünü kurcalarsanız cihaz Bootloop'a girebilir.
Ellerinize sağlık.🙂

Driver, ADB and fastboot ve Bootloader kilidi kaldırmak için gereken dosyaları buradan indirebilirsiniz: AIDATA ADT1061.zip

Başlamadan önce:

ilk işlem: USB driver kurulumu ve USB hata ayıklama

Bootloader kilidini açmadan önce ADB ve Fastboot'un cihazı görebilmesi için USB driver'larının kurulu olması gerekiyor. Bunun için:
  • 1-driver kurulumu klasörünü izleyin.
  • Tablette ayarlar > tablet hakkında yolunu izliyoruz. En alttaki derleme numarasına 7 kez art arda basıyoruz ve geliştirici seçeneklerini aktifleştiriyoruz.

Eki Görüntüle 1281896

• Tekrardan ayarlar > sistem > gelişmiş > geliştirici seçenekleri yolunu izliyoruz. Buradan OEM kilit açma ve USB hata ayıklaması özelliklerini aktifleştiriyoruz.

Eki Görüntüle 1281889

Eki Görüntüle 1281890

ikinci adım: Bootloader kilidinin kaldırılması

Bootloader kilidini kaldırmak için ıdentifier token dediğimiz bir tokene ihtiyacımız var. Bunu almak için:

• Verdiğim dosyadaki 2-Bootloader kilidini açma klasörüne girelim.

Eki Görüntüle 1281908

• PowerShell penceresi açıldığında, ilk önce.

Kod:
    adb devices

• Eğer aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşırsanız, "bu bilgisayardan her zaman izin ver" kutusu işaretliyken "izin ver" seçeneğine basın.

Eki Görüntüle 1281922

• Eğer bilgisayar cihazı görüyorsa, şu şekilde gözükmesi gerekiyor:

Eki Görüntüle 1281925

• Ardından

Kod:
    adb reboot bootloader

• Tekrardan PowerShell'e gelip.

Kod:

Kod:
    Identifier token:
    XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
    OKAY [ 0.019s]

Kod:

Komutunu uyguluyoruz. Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx yerine not ettiğimiz tokeni kullanıyoruz.

Eki Görüntüle 1281944

• Ses kısma tuşuyla onaylıyoruz ve işlem bittiğinde.

Kod:
    fastboot reboot

• Küçük ve hızlı bir kurulum yapıyoruz ve geliştirici seçeneklerini açıp OEM kilit açma ve USB hata ayıklama seçeneklerini tekrar aktif ediyoruz. (tüm veriler silindiğinden fabrika ayarlarına geçiş yapacak.)

üçüncü adım: Root işlemi

Root işlemi için bir adet düzenlenmiş ve imzalı vbmeta. İmg (Custom signed vbmeta. İmg) ve bu imzalı vbmeta. İmg'e uygun imzalanmış Magisk boot. İmg'ine (Magisk patched Custom signed boot. İmg) ihtiyacımız olacak. Ben bunları zaten sizin için yaptım ;)

• Verdiğim dosyadan 3-Custom signed vbmeta. İmg ve root dosyası (boot. İmg) klasörüne girelim.
  • cmd-here.exe dosyasını açalım. Komut istemi karşımıza çıkacak. Buraya.

Kod:
    adb reboot bootloader
    Yazıp fastboot Mode'a girelim.
  • Öncelikle Custom signed vbmeta. İmg'i flaşlamamız gerekiyor.

Kod:
    Komutuyla Vbmeta'yı flaşlayalım. Tamamlandığında fastboot reboot ile cihazı yeniden başlatalım.
  • Şimdi ise Magisk boot. İmg flaşlayabiliriz.

Kod:

• Magisk uygulamasını tekrar açın ve Magisk'in yüklü olduğunu doğrulayın.
Eki Görüntüle 1282044

(opsiyonel) dördüncü adım: Debloat işlemi (EBA, MEB ve gereksiz uygulamaları kaldırma)

• 4-debloat işlemi klasörüne girin.
Eki Görüntüle 1282082

• Kaldırılacak uygulamaları seçili olarak ayarladım. Sağ alttaki "uninstall selection" kısmına basmanız yeterli ya da ayrıyeten kaldırmak istediğiniz uygulamalar varsa (Google Fotoğraflar, Google files gibi) seçip kaldırabilirsiniz.

Evet rehberin sonu. Elimden geldiğince uzatmamaya çalıştım. Takıldığınız yer varsa konu altına sorabilirsiniz. Seve seve yanıtlarım. Root ile uğraşırken /system bölümünü kurcalamamaya çalışın (Build. Prop gibi). Magisk zaten sistemsizce modifiyeler yapmak için oluşturuldu. /system bölümünü kurcalarsanız cihaz Bootloop'a girebilir.
Custom ROM gelir mi? 😺

Son düzenleme:
Eline sağlık teşekkürler.

Driver, ADB and Fastboot ve Bootloader kilidi kaldırmak için gereken dosyaları buradan indirebilirsiniz: AIDATA ADT1061.zip

Başlamadan önce:

İlk İşlem: USB Driver Kurulumu ve USB Hata Ayıklama

Bootloader kilidini açmadan önce ADB ve Fastboot'un cihazı görebilmesi için USB Driver'larının kurulu olması gerekiyor. Bunun için:
  • 1-Driver Kurulumu klasörünü izleyin.
  • Tablette Ayarlar > Tablet Hakkında yolunu izliyoruz. En alttaki derleme numarasına 7 kez art arda basıyoruz ve geliştirici seçeneklerini aktifleştiriyoruz.

Eki Görüntüle 1281896

• Tekrardan Ayarlar > Sistem > Gelişmiş > Geliştirici Seçenekleri yolunu izliyoruz. Buradan OEM kilit açma ve USB hata ayıklaması özelliklerini aktifleştiriyoruz.

Eki Görüntüle 1281889

Eki Görüntüle 1281890

İkinci Adım: Bootloader Kilidinin Kaldırılması

Bootloader kilidini kaldırmak için Identifier Token dediğimiz bir tokene ihtiyacımız var. Bunu almak için:

• Verdiğim dosyadaki 2-Bootloader Kilidini Açma klasörüne girelim.

Eki Görüntüle 1281908

• PowerShell penceresi açıldığında, ilk önce

Kod:
    adb devices

• Eğer aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşırsanız, "Bu bilgisayardan her zaman izin ver" kutusu işaretliyken "İzin Ver" seçeneğine basın.

Eki Görüntüle 1281922

• Eğer bilgisayar cihazı görüyorsa, şu şekilde gözükmesi gerekiyor :

Eki Görüntüle 1281925

• Ardından

Kod:
    adb reboot bootloader

• Tekrardan PowerShell'e gelip

Kod:

Kod:
    Identifier token:
    XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
    OKAY [ 0.019s]

Kod:

Komutunu uyguluyoruz. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX yerine not ettiğimiz tokeni kullanıyoruz.

Eki Görüntüle 1281944

• Ses kısma tuşuyla onaylıyoruz ve işlem bittiğinde

Kod:
    fastboot reboot

• Küçük ve hızlı bir kurulum yapıyoruz ve geliştirici seçeneklerini açıp OEM kilit açma ve USB hata ayıklama seçeneklerini tekrar aktif ediyoruz. (Tüm veriler silindiğinden fabrika ayarlarına geçiş yapacak.)

Üçüncü Adım: Root İşlemi

Root işlemi için bir adet düzenlenmiş ve imzalı vbmeta.img (Custom signed vbmeta.img) ve bu imzalı vbmeta.img'e uygun imzalanmış Magisk boot.img'ine (Magisk patched Custom signed boot.img) ihtiyacımız olacak. Ben bunları zaten sizin için yaptım ;)

• Verdiğim dosyadan 3-Custom signed vbmeta.img ve root dosyası (boot.img) klasörüne girelim.
  • cmd-here.exe dosyasını açalım. Komut istemi karşımıza çıkacak. Buraya

Kod:
    adb reboot bootloader
    yazıp fastboot Mode'a girelim.
  • Öncelikle Custom signed vbmeta.img'i flaşlamamız gerekiyor.

Kod:
    komutuyla Vbmeta'yı flaşlayalım. Tamamlandığında fastboot reboot ile cihazı yeniden başlatalım.
  • Şimdi ise Magisk boot.img flaşlayabiliriz.

Kod:

• Magisk uygulamasını tekrar açın ve magisk'in yüklü olduğunu doğrulayın.
Eki Görüntüle 1282044

(Opsiyonel) Dördüncü Adım : Debloat İşlemi (EBA, MEB ve Gereksiz Uygulamaları Kaldırma)

• 4-Debloat İşlemi klasörüne girin.
Eki Görüntüle 1282082

• Kaldırılacak uygulamaları seçili olarak ayarladım. Sağ alttaki "Uninstall selection" kısmına basmanız yeterli yada ayrıyaten kaldırmak istediğiniz uygulamalar varsa (Google Fotoğraflar, Google Files gibi) seçip kaldırabilirsiniz.

Evet rehberin sonu. Elimden geldiğince uzatmamaya çalıştım. Takıldığınız yer varsa konu altına sorabilirsiniz. Seve seve yanıtlarım. Root ile uğraşırken /system bölümünü kurcalamamaya çalışın (build.prop gibi). Magisk zaten sistemsizce modifiyeler yapmak için oluşturuldu. /system bölümünü kurcalarsanız cihaz bootloop'a girebilir.
Cihazdaki gömülü meb uygularını silebildinizmi acaba ?

Fastboot oem get_identifier_token komutundan sonra devamı gelmiyor.
fastboot is not recognized as an internal or external command oprable program or batch file. Buda verdiği sorun
Fastboot oem get_identifier_token komutundan sonra devamı gelmiyor.
fastboot is not recognized as an internal or external command oprable program or batch file. Buda verdiği sorun
Ayrıca bootloader kilidini açmak için senin tokenini denedim hata aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı