Aile baskısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mihaylo

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar abilerim ablalarım. Ben 6 Haziran'da LGS sınavına girdim. Sınavım çok kötü geçti ve bugün sonuçlar açıklandı. Sonucum çok kötü geldi. Özellikle annem beni dershaneye vermişti, kitap vesaire derken bir sürü para harcadı. Bunun sonucunda sonuç kötü gelince inanılmaz bir baskıya maruz kaldım. Annem sürekli bana vuruyor, haklarını haram ediyor. Ölsen de umurumda değil diyor, geber inşallah vb. inanılmaz kırıcı ve psikolojiye doğrudan etki eden cümleler sarf ediyor. Lütfen yardımcı olun. Diğer aile bireyleri anlayış gösteriyor fakat annem aşırı sinirli agresif ve gergin. Lütfen yardımcı olun. Bu konuda ne yapmam gerekiyor? Neler onu sakinleştirir, ne yapabilirim?

Merhabalar abilerim ablalarım. Ben 6 Haziran'da LGS sınavına girdim. Sınavım çok kötü geçti ve bugün sonuçlar açıklandı. Sonucum çok kötü geldi. Özellikle annem beni dershaneye vermişti, kitap vesaire derken bir sürü para harcadı. Bunun sonucunda sonuç kötü gelince inanılmaz bir baskıya maruz kaldım. Annem sürekli bana vuruyor, haklarını haram ediyor. Ölsen de umurumda değil diyor, geber inşallah vb. inanılmaz kırıcı ve psikolojiye doğrudan etki eden cümleler sarf ediyor. Lütfen yardımcı olun. Diğer aile bireyleri anlayış gösteriyor fakat annem aşırı sinirli agresif ve gergin. Lütfen yardımcı olun. Bu konuda ne yapmam gerekiyor? Neler onu sakinleştirir, ne yapabilirim?

Alt tarafı dandik bir sınav ya ne bu baskı kavga gürültü önemli olan ünevsitedir bir insan çocuğuna hakkını haram eder mi ya gerçi aileye de kızamıyorum bizi bu hale getiren eğitim sistemidir Ziya bey kızını özel okullarında okutsun.

Şayet her konuda böyle davranıyorsa, annenizin davranışları hiç normal değil, ileride psikolojiniz bozulursa ektiğini biçmiş olacaktır.

Not: Sizin umursamaz bir tavırla sınava hazırlanmadığınızı varsayıyorum. Eğer umursamaz bir tavır sergilediyseniz ve daha iyi bir planınız yoksa annenizin davranışları etik olmasa da haklıdır.

Bundan sonra kendi ihtiyaçlarımı (kitaptır harçlıktır vs.) Ben karşılayacağım deyin. Büyük ihtimal vicdan yapacaktır. Yapmazsa bile bir işe girin ve harçlığınızı çıkartın bundan sonra hesap vermek zorunda kalmazsın.

Anlık sinirle öyle diyordur. O kadar yıl okutup sınavın kötü geçince ister, istemez insan sinirlenebiliyor. Biraz zaman ver, düzelir.
Hiç sanmıyorum birazdan evden çıkıp yurda gidicek eylülden itibaren yatılı başlayacağım. Bir daha eve dönmemek kaydı ile.

Ayrıca ortalama puanım okuldaki liseyi tutuyor ancak vermeyeceğini söylüyor. Meslek lisesine verip yurtta kalacağımı söylüyor birazdan da gidicek yurda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı