Aile baskısı

Süleyman Pro

Decipat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Meslek
Serbest meslek erbabi
11. sınıf öğrencisiyim. Hayatım okula git eve gelden ibaret. Artık cidden bunalmaya başladım. Okulum sabah 8'de başlıyor öğlen 3.30'da bitiyor. Eve gelmem ise 4-4.30 buluyor. Eve geliyorum ailem hemen ders baskısı yapıyor. Geçen sene sistem aldılar oynayamıyorum bile. Arkadaşlarımla oyun oynayamıyorum, çıkıp dışarıda gezemiyorum hiçbir şey yapamıyorum. Bunları anlatmama rağmen dinlemiyorlar. Artık cidden sıkıldım bu baskıdan. 7-24 ders çalıştırıyorlar evden kaçacak evreye geldim.

11. sınıf öğrencisiyim. Hayatım okula git eve gelden ibaret. Artık cidden bunalmaya başladım. Okulum sabah 8'de başlıyor öğlen 3.30'da bitiyor. Eve gelmem ise 4-4.30 buluyor. Eve geliyorum ailem hemen ders baskısı yapıyor. Geçen sene sistem aldılar oynayamıyorum bile. Arkadaşlarımla oyun oynayamıyorum, çıkıp dışarıda gezemiyorum hiçbir şey yapamıyorum. Bunları anlatmama rağmen dinlemiyorlar. Artık cidden sıkıldım bu baskıdan. 7-24 ders çalıştırıyorlar evden kaçacak evreye geldim.
Öğretmenlerin ailenle konuşsa belki daha iyi olur.Genelde kendileri gençken birşey yapamadıkları için küçükken yapmak istedikleri şeyleri çocukların yapmasını isterler veya çok ders çalışınca çok iyi bir bölüm kazanıcağını zengin olucağını ve ailene çok güzel bakıcağını düşünüyorda olabilirler.

Kardeşim kaçıncı yüzyıldayız ailenin yaptığına bak. Ders çalıştırmaları doğru fakat bunu ders baskısı olarak yapmaları yanlış. Öğretmenlerine danışabilirsin yardımcı olabileceklerini düşünüyorum.

Okul saatleri normal. Tüm Türkiye'ye böyle. Onlar seni düşünüyor. Geleceğini düşünüyor. Zaten bir süre sonra bırakırsın oynamayı. Zamanın kalmaz. Kendin çalışırsın. Öyle abartı bir durum yok gibi. Şimdiden alışmakta kötü bir şey yok. Ben 5 saat uyku uyuyorum günlük maalesef.

Geri
Yukarı