Aile evinde 8 Mbit internet kullanılması

Rauchen

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar herkese.

Şu an aile evinde kalıyorum internet sağlayıcımız D-Smart ve evde 4 aile bireyi var. Ben ve kardeşim genellikle oyun oynuyoruz ama evde aktif olarak da video, sosyal medya tarzı kullanan aile bireylerimiz de var.

Kendim Valorant oynadığım için akşamları ev halkının aktif olduğu saatlerde oyun oynamak imkansız hale geliyor. En azından sabit 40-50 ping alabileceğim bir modem arayüzü ayarı var mıdır? Yoksa böyle bir şey imkansız mı?

Modem: TP-Link TD-W8961n.

Herkese iyi forumlar şimdiden teşekkürler.

Öncelikle merhabalar herkese.

Şu an aile evinde kalıyorum internet sağlayıcımız D-Smart ve evde 4 aile bireyi var. Ben ve kardeşim genellikle oyun oynuyoruz ama evde aktif olarak da video, sosyal medya tarzı kullanan aile bireylerimiz de var.

Kendim Valorant oynadığım için akşamları ev halkının aktif olduğu saatlerde oyun oynamak imkansız hale geliyor. En azından sabit 40-50 ping alabileceğim bir modem arayüzü ayarı var mıdır? Yoksa böyle bir şey imkansız mı?

Modem: TP-Link TD-W8961n.

Herkese iyi forumlar şimdiden teşekkürler.
Modeminden bağlanan diğer kullanıcılara hız limiti konulabiliyorsa onlara 1'er mbps dağıtıp kendin 4 mbps kullanabilirsin.

192.168.1.1'den modem arayüzüne girerek bağlı olan teknolojik aletlerin mac adresini alın, ardından QoS'dan Bant Genişliği Kontrolü'ne gelip maksimum ne kadar hız vermek istiyorsanız o değerleri girin. (Her modem arayüzünde aynı yerde olmayabilir.)

Çözüm basit, modem arayüzünden Wi-Fi'yi kapatın, bizim evde de 8Mbit internet var oyuna giriyorum ping artıyor çileden çıkıp
Wi-Fi'yi, kapatıyorum kafa rahat.

8Mbit hız 4 kişilik bir aile için çok yetersiz bir hız. İmkanınız varsa paket yükseltmeyi deneyin. 16Mbit'in dahi sınır bir hız olduğunu söyleyebilirim bir aile için. İmkanınız varsa 24mbps'e geçin aksi takdirde aile bireylerinin interneti aktif kullandığı zamanlarda ping sorununu çözmeniz imkansız gibi duruyor. Modem arayüzünden hızı sınırlayabilirsiniz ama dediğim gibi 8Mbit çok yetersiz bir hız.

192.168.1.1'den modem arayüzüne girerek bağlı olan teknolojik aletlerin mac adresini alın, ardından QoS'dan Bant Genişliği Kontrolü'ne gelip maksimum ne kadar hız vermek istiyorsanız o değerleri girin. (Her modem arayüzünde aynı yerde olmayabilir.)

Bunu denemiştim zamanında bir hata aldım tekrar deneyip size ss atıcam

Ayrıca şuan paket yükseltme , Wifi kapatma gibi çözümleri yapamam malesef

Yeni konular

Geri
Yukarı