Aile zorla ilaç yutturuyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hızınıza yetişemiyorum vallah. Bu arada ben bu konuyu dertleşmek ve fikir almak için açtım. Her türlü şeyi diyebilirsiniz sorun yok.
Dedik zâten. :)
Ailenin sana ilaç içirirken tavrı nasıl oluyor? Size kötülük yapmaya çalıştıklarını düşünüyor musunuz?

Ben kendimde sorun gördüğüm zaman içiyodum zaten hapları. Ancak şu an hapların bana yarardan çok zarar verdiğini düşündüğüm için bu konuyu açtım.

Ben kendimde sorun gördüğüm zaman içiyodum zaten hapları. Ancak şu an hapların bana yarardan çok zarar verdiğini düşündüğüm için bu konuyu açtım.
Ama başlıkta zorla içiriyorlar demiştin. 😓

İlaçlar her zaman bir miktar zarar verebilir. Burada bir seçim yapmalısınız. İlaçlar sizi tedavi ederken bir yandan bir şeylerinizi alır. Sivilce ilaçlarının kuruluk yapması gibi. Birini tercih etmelisiniz. Bazı şeylere katlanarak.

Sanırım derken? Doktor tavsiyesiyle bu ilaçları almıyor musunuz? Sırf bu sebeplerden dolayı ailenin seni bir şeye zorlayacağını sanmıyorum. Kendine zarar verdin mi hiç?
Doktora en son 1 sene önce falan gittim. Yaramıyor, içmeyeceğim diyorum, zorluyorlar. "Şizofren mi olacaksın? Kötüye gidersin." diyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çevrendeki insanlar için tehlike ifade ediyorsun. İlaçlarını kullanmazsan hayatın çok zorlasabilir. Tanıdığım biri var psikolojik ilaç kullanıyor. Günde 18 saat uyuyor. Emekli neyse ki. Onun da ailesi baskı yapıyor kullanması için. Kullanmadiginda sesler artiyormus, öyle demişti. Belki kendi durumunda başkasının da olduğunu öğrenmek seni rahatlamıştır.

Kaldığı dairede kutular dolusu ilaç görmustum, çok fazla ilaç alıyor. Ona deli diyorlar. Sana aptal diyorlarmış, daha şanslısın.

Ama başlıkta zorla içiriyorlar demiştin. 😓
İşde eskiden doktora abimle gidip ben yazdırıyodum ilaçları falan alıp içiyodum. Ama şu an bana zorla içiriyorlar 2 haftadır artık istemiyorum diyorum yok şöyle mi olucan başımıza içmezsen şunu yaparız vb.

Bana da ilk ve ortaokulda dikkat dağınıklığı hapı vermişlerdi iştahımı kapatıyordu zaten çok zayıf birisiydim iyice yemek yemez oldum bende son 2 yıldır hapı içiyormuş gibi yaptım dilimin altına saklayın camdan attım (tabii belli bir sağlıksızlığın varsa onu da söylersen daha iyi olur)

1 seneyi yaklaştı bırakalım. Zihnim açıldı. Artık sorunlara ve olaylara karşı mantık yürütebiliyorum. Lanet olsun ilaçlara. Dünya da güzel şeylerde varmış. :)
Sağ olsun herkes.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı