Ailede birinde hafif geçen virüs diğer kişilerde de mi hafif geçer?

kerb

Kilopat
Makaleler
1
Kardeşim ortaokula gidiyor ve geçen hafta virüs kaptı. Bir sürü önlem almamıza rağmen anneanneme de bir şekilde bulaştırmış. Kardeşim sadece boğaz ağrısı ve hafif ateşle geçiriyor şu an hastalığı. Anneannem de aynı şekilde mi geçirir? Etrafımda duyduğuma göre aileden biri hafif geçirip diğerlerine bulaştırınca onlar da aynı şekilde geçiriyormuş. Bunun herhangi bir bilimsel dayanağı var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim ortaokula gidiyor ve geçen hafta virüs kaptı. Bir sürü önlem almamıza rağmen anneanneme de bir şekilde bulaştırmış. Kardeşim sadece boğaz ağrısı ve hafif ateşle geçiriyor şu an hastalığı. Anneannem de aynı şekilde mi geçirir? Etrafımda duyduğuma göre aileden biri hafif geçirip diğerlerine bulaştırınca onlar da aynı şekilde geçiriyormuş. Bunun herhangi bir bilimsel dayanağı var mıdır?
Vucudun direncine bakar hastaligin seyri. Virusun tipinin etkisi olur ancak buna fazla guvenmeyin derim.

Herkes farklı şekilde geçiriyor. Bizim evdekilerin hepsi korona oldu ben dahil ben gece saat 2 civarı ateşlendim biraz üşüdüm ertesi sabah uyandığımda geçti. Ben dışındakiler biraz ağır atlattı yani hafif geçiren biri başka birine bulaştırırsa bulaştırdığı kişi ağır geçirebiliyor. Bol bol meyve tüketin su için temiz hava alın moralinizi düşürmeyin.

Tabii ki de hayır. Her kişinin bağışıklık sistemi aynı değil. Bende COVID geçirdim bende hafif geçti annemde ise ağır. Bendr çok öksürük oldu babamda olmadı.

Keşke herkes hafif geçirse... Umarım hafif geçirir.
Ancak aynı aileden bir kişinin hafif geçirmesi, koronaya karşı tüm ailenin hafif geçirmesi anlamına gelmez.

Ben ve babam koronayı ayakta geçirirken annem yatakta ve aşırı ağrılı bir şekilde geçirmişti. Ben ve babamda öksürük bile yoktu. Ama herhalde anneanneniz aşılarını olmuştur. Aşılarını olduysa hafif geçirecektir herhalde.

Bünyeden bünyeye değişir lakin varyant olarak diğer varyantlara nazaran daha hafifse, hafif geçirilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı