Aileden bir şeyler alması konusunda ısrar etmek

SabriKeser

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Yeni eve taşındığımız için bir sürü borç var. Ayrıca market alışverişlerinde ülkemizin muhteşem ekonomisi sayesinde borçlar artıyor. 4 kişi yaşıyoruz ve en minimum şeyler 100 TL gibi ücretlere tekabül ediyor. Dışarı fazla çıkan bir tip değilim. Normal bir çocuk günde 3 saat dışarıdaysa ben 15 dakika, hatta bazen hiç dışarıda olmuyorum. O yüzden şimdiye kadar fazla para istediğimi hatırlamıyorum. Ama şimdi 15 yaşındayım. Ben de artık gencim ve yeni bir hobi daha edindim. 3 hobim var toplam. Birincisi fazla olmasa bile oyun oynamak, ikincisi anime izlemek (çok sık yaparım), üçüncüsü manga okumak. 2. hariç sürekli bir para gerekiyor. Soruma gelirsem, manga veya oyun almak için ailemden para istiyorum ama yukarıda belirttiğim gibi borçlar olduğu için ayda bir tane falan alabiliyoruz. Bu zamana kadar bir şeyin alınması konusunda 7-8 yaşımdan beri ısrar etmedim. Şu an da edemiyorum fazla. Ama çok istiyorum gerçekten. Sizce ısrar etmem normal bir şey mi? Bunu düşündüğümde "Amaaaan gençsin artık. İsteyeceksin tabii ki" gibi şeylerle kendimi kandırıyor gibi hissediyorum.

Yeni eve taşındığımız için bir sürü borç var. Ayrıca market alışverişlerinde ülkemizin muhteşem ekonomisi sayesinde borçlar artıyor. 4 kişi yaşıyoruz ve en minimum şeyler 100 TL gibi ücretlere tekabül ediyor. Dışarı fazla çıkan bir tip değilim. Normal bir çocuk günde 3 saat dışarıdaysa ben 15 dakika, hatta bazen hiç dışarıda olmuyorum. O yüzden şimdiye kadar fazla para istediğimi hatırlamıyorum. Ama şimdi 15 yaşındayım. Ben de artık gencim ve yeni bir hobi daha edindim. 3 hobim var toplam. Birincisi fazla olmasa bile oyun oynamak, ikincisi anime izlemek (çok sık yaparım), üçüncüsü manga okumak. 2. hariç sürekli bir para gerekiyor. Soruma gelirsem, manga veya oyun almak için ailemden para istiyorum ama yukarıda belirttiğim gibi borçlar olduğu için ayda bir tane falan alabiliyoruz. Bu zamana kadar bir şeyin alınması konusunda 7-8 yaşımdan beri ısrar etmedim. Şu an da edemiyorum fazla. Ama çok istiyorum gerçekten. Sizce ısrar etmem normal bir şey mi? Bunu düşündüğümde "Amaaaan gençsin artık. İsteyeceksin tabii ki" gibi şeylerle kendimi kandırıyor gibi hissediyorum.
Ayda 1 oyun gayet normal hocam. Emin olun kimse istediği an 5 oyun alamıyor.

Her şeyin bir zamanı var, borçlarınızın bitimine/azalmasına kadar beklemeniz hem sizin, hem de aileniz için daha iyi olacaktır. Sabırlı olursanız işin sonunda mutlu olan siz olursunuz.
Emin olun ebeveynleriniz sizin isteklerinizi yerine getirmeyi, sizden daha çok istiyordur. Bazen istekler ve arzular, imkanlar doğrultusunda olmalıdır.

Yeni eve taşındığımız için bir sürü borç var. Ayrıca market alışverişlerinde ülkemizin muhteşem ekonomisi sayesinde borçlar artıyor. 4 kişi yaşıyoruz ve en minimum şeyler 100 TL gibi ücretlere tekabül ediyor. Dışarı fazla çıkan bir tip değilim. Normal bir çocuk günde 3 saat dışarıdaysa ben 15 dakika, hatta bazen hiç dışarıda olmuyorum. O yüzden şimdiye kadar fazla para istediğimi hatırlamıyorum. Ama şimdi 15 yaşındayım. Ben de artık gencim ve yeni bir hobi daha edindim. 3 hobim var toplam. Birincisi fazla olmasa bile oyun oynamak, ikincisi anime izlemek (çok sık yaparım), üçüncüsü manga okumak. 2. hariç sürekli bir para gerekiyor. Soruma gelirsem, manga veya oyun almak için ailemden para istiyorum ama yukarıda belirttiğim gibi borçlar olduğu için ayda bir tane falan alabiliyoruz. Bu zamana kadar bir şeyin alınması konusunda 7-8 yaşımdan beri ısrar etmedim. Şu an da edemiyorum fazla. Ama çok istiyorum gerçekten. Sizce ısrar etmem normal bir şey mi? Bunu düşündüğümde "amaaaan gençsin artık. İsteyeceksin tabii ki" gibi şeylerle kendimi kandırıyor gibi hissediyorum.

Bizim de borçlarımız var ama ben sabrediyorum. İmzamda sistemim var çok çok kötü bir sistem, GTA 4 bile kaldıramıyor ancak ben sabrediyorum tam 7 senedir ve yazın yeni PC alacağım. Sen de sabret, sabır en büyük erdemdir.

GT 520MX 4GB RAM İ5 2450M

Bizim de borçlarımız var ama ben sabrediyorum. İmzamda sistemim var çok çok kötü bir sistem, GTA 4 bile kaldıramıyor ancak ben sabrediyorum tam 7 senedir ve yazın yeni PC alacağım. Sen de sabret, sabır en büyük erdemdir.
Sabır herhangi bir erdem değil, yegane erdemdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı