Ailem beni iş konusunda sıkıştırıyor

zachaer21

Decapat
Daha fazla  
Ben ders çalışmak istiyorum ama vazgeçiyorum mezunum.
Bu yaz Antalya'da garson olarak çalıştım sonra eve geldim arkadaşımın yaninda iş buldum.
Dediler onun yanında çalişamasın ben çok istedim arkadaşimda fabrikası var altında arabası evi flan yurt dışına çıkıp geliyor aylık.
8000 bin TL alıyor servis yemek SGK hepsi vardı bir de işi oğrenecektim.
İşte modeleme 3D yazıcı bir de kalıp çıkarma filan enjeksyon makineları filan var bir de motor yapımı makine zaten hepsini yapıyor sadece malzemesini sen koyuyorsun. Yok dediler, dedim tamam.

Şimdi beni sıkıştırıyorlar diyorlar iş bul nereden bulayım diyorum buldum gondermediniz şu an bana firinda çırak ol diyor diyorum dalga mı geçiyorsunuz? Yaşım 19 olacak çırak nasıl olayım diyor ders çalışmaya başliyorum diyor, şunun oğlu bu kadar kazaniyor şu bu kadar kazanıyor annesine altın alıyor fila,n psikolojim bozuldu ya.

Baba mesleğini biliyorum o da kişin yok, kafayı yiyeceğim artık evden dişarı bile çikmak istemiyorum. Bana bulduklari işler çok kötü, hammallık filan buluyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben ders çalışmak istiyorum ama vazgeçiyorum mezunum.
Bu yaz Antalya'da garson olarak çalıştım sonra eve geldim arkadaşımın yaninda iş buldum.
Dediler onun yanında çalişamasın ben çok istedim arkadaşimda fabrikası var altında arabası evi flan yurt dışına çıkıp geliyor aylık.
8000 bin TL alıyor servis yemek SGK hepsi vardı bir de işi oğrenecektim.
İşte modeleme 3D yazıcı bir de kalıp çıkarma filan enjeksyon makineları filan var bir de motor yapımı makine zaten hepsini yapıyor sadece malzemesini sen koyuyorsun. Yok dediler, dedim tamam.

Şimdi beni sıkıştırıyorlar diyorlar iş bul nereden bulayım diyorum buldum gondermediniz şu an bana firinda çırak ol diyor diyorum dalga mı geçiyorsunuz? Yaşım 19 olacak çırak nasıl olayım diyor ders çalışmaya başliyorum diyor, şunun oğlu bu kadar kazaniyor şu bu kadar kazanıyor annesine altın alıyor fila, n psikolojim bozuldu ya.

Baba mesleğini biliyorum o da kişin yok, kafayı yiyeceğim artık evden dişarı bile çikmak istemiyorum. Bana bulduklari işler çok kötü, hammallık filan buluyorlar.

Arkadaşının işinde çalış ikna et aileni o işte çalışmana.

Senin hatan. Çocuk değilsin. Sıkıştırmalarına müsaade etmeyeceksin. Kimsenin de onayını alman gerekmiyor.

Ha halen daha baba parasıylan hayatta kalıyorsan, laf yemen mümkün. Haklılar da. Gelir elde etmiyorsan gidersindir bir evde. Ve 18 yaşını doldurmuş, elden çıkartılabilir bir gidersin.

"Annesine altın alıyor"diye cümle geçti yazınızda. Allah yardım etsin böyle diyen bir aile bireyi ile yaşamak çok çok zor. Bence haber vermeden arkadaşınıza gidin ve çalışın hayat sizin kendi kararlarınızı verin 19 yaşındasınız. Kimse size karşamaz bir duruşunuz olsun başkalarının istediği değil siz kendiniz istediğinizi yapın siz ölüp siz hesap vereceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı