Ailem beni oyun bağımlısı sanıyor

Aileni karşına al, günde 2 saat oyun oynuyorum, zaten sınava hazırlanıyorum daha ne istiyorsunuz diye söyle sorun kalmaz. Bazı şeylerin aile ile konuşulması gerekiyor ama kalbini kırmadan.

Bu yorumları okutabilirsin :). Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum bütün gün PC basındayım ki zaten okula gidemiyoruz her yer kapalı. 22 yaşındayım ekonomik özgürlüğe kavuşamadığımız için eve çıkamadım ailemle beraberim saat 2 oldu yat artık gibi. Oyunlar sizi bu hale getirdi gibi şeyleri hala duyuyorum. Bir de şunun anlaşışması gerekiyor sürekli aynı şeye kızmaları sonuçu değiştirmiyor çoğu zaman daha kötü hale geliyor. Bazen daha anlaşılır bir konuşma yapılsa ortak noktada buluşulunabilir.

Milli ulusal çaptaki gençlerin sorunu. Eğer annenin veya babanın hak vereceğini diyorsan şöyle de.
Siz de şimdi benim yaşımda olsanız siz de oynardınız.

Benim ailemde senin ailen gibi. Saat 13 e kadar canlı derslere katılıyorum. Sonra oyuna giriyorum. Oynadığım oyunlarda çoğunlukla online ve hikayeli oyunlar. Ailem az bak şuna gözün kör oldu diyor. 18 yaşındayım ve sağlığımı hiçbir zamanda etkilemedi. Böyle sabahlara kadar başında oturan biriside değilim. Saat 11 de kapatıyorum pcyi. Birde ailem asosyal diyor bana. Şu covid 19 dan önce neymiş herkes geziyor dışarıda sen bütün gün odadasın. Ben herkes gibi olmak istemiyorum dedim. Psikolojin bozuk dediler. Aile ile yaşamak zor be dostum. 🙁

Sanmasalardı böyle davranmazlardı.
Aynen ya şu gözün kör olacak meselesi beni delirtiyor. Tam tersine bizim evde tüplü televizyon var. Tüplü televizyonlar LED televizyonlara göre göze daha çok zarar verirmiş. Benim monitörüm bir de PNP değil.

Bugün zaten yüzüne vura vura azalttığımı söyledim. Dalga geçermişçesine aferin, aferin dedi. Ama başkasına niye doğruyu anlatmıyor, bu meçhul. Yalancısın dedim. Terbiyesiz şeklinde yanıt aldım. Doğruyu söylemek terbiyesizlik değildir bence. Sonra neden yalancılık artıyor, buradan anlaşılıyor.
Doğru Söyleyeni 9 köyden Kovarlar

Yeni konular

Geri
Yukarı