Ailem bilgisayarda oyun oynamama izin vermiyor

Kötü haber vermek gibi olmasın ama eğer ailen baskıcı ise lisede durum değişmiyor. Bende senin gibi %1 ile bir liseye girmiştim. 8.sınıftan olan bilgisayar yasağının geri gelmesi dışında hiçbir şey değişmemişti.

Çok rahat oynuyorum artık en başlarda sorun çıkarmışlardı oynıyımmı diye sormadan başladım hiç sıkıntım yok
Bana da benzeri oldu 8. sınıfta hiçbir şekilde bir oyun oynamadım bilgisayar da yoktu şimdi benim olmasa da bir pc var şuan rahatım. Oyun falan oynuyorum ama ilk dönem sınavları çok iyi geçmedi şuan biraz sıkıntılı 😅.

Merhaba, ben 15 yaşındayım, 7. sınıfta ailemin zoruyla bir fünlüj rutinim vardı ve sabah okula gider akşam gelir 2 saat ödev yapardım. Hafta sonları da her gün 2 saat hafta sonu ödevimi yapıp test çözerdim ve ondan sonra 2-3 saat PC'den oyun oynardım. Ama bir gün evde akşam yemeği yerken annem LGS sınavı olana kadar bilgisayara dokunmak yok dedi. Sebebini sorduğumda bir şeyler geveledi ama net bir cevap vermedi. Bu olay 7. sınıfın yarı tatilinin başlamasından 1 gün önceydi.

Ben hafta sonları annemler evde olduğu için PC'de oynamadım ve hafta içi gizlice oynamaya başladım. Ders çalışmam gereken zamanlarımı bilgisayarla harcadığım için not 1. dönem 96 olan ortalamam 91'e düştü. Şimdi 8. sınıftayım ve bunun olmasını istemiyorum, zaten derslerine çalışan bir insanın bilgisayarını alarak derslerden soğuttular. 2. dönemin sonuna 2 ay kaldı ve ben bilgisayarımı istiyorum. Madem notların düşüyor o zaman oynama diyebilirsiniz ama benim diğer hobilerimi de aldılar. Karantinadan önce zate arkadaşlarımla yemek yememi yasaklamışlardı ve şu an tek eğlencem bilgisayar oynamak. Oynadığım oyunlar yüzünden aldı diyebilirsiniz ama hayır ben Farming Simulator 17, Euro Truck Simulator 2 ve construcktion Simulator oynuyordum. Benim iyiliğim için yaptıklarını biliyorum ama yanlış.

Tekrar bilgisayarımı açmak için ne yapabilirim?

Şurda LGS'ye 109 gün kalmış sınavı kazan oynarsın.

Geri
Yukarı