Ailem giyim tarzıma karışıyor

aqsdney

Hectopat
Üniversite okumaya şehir dışına geldim, iki dedem de bu şehirde, bir dedemin evinde çok çocuk var rahat vermiyorlar ve köy gibi bir yer çok kalasım yok. Diğer dedemde kalırken ise dün gece ailemle görüntülü konuşurken ailem yanlış tarz giyim yaptığımı belirttiler. Kötü bir üslupla ve o an dedemlerde en sevdiğim kolyemi alıp sakladılar takmayım diye. Aslında dikkat çekici giyiniyorum herkesin bir tarzı vardır ama maalesef hiçbir yerde rahat edemiyorum özgürce yaşayamıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl giyindiğini anlamadım ben şahsen kafamda bir çok şey oluştu. İnsanların tam olarak neyi onaylamadığını bilmeden yorum yapamadım. Her türlü insanların onayına gerek duymaman lazım o ayrı fakat bilmeden yorumda yapmamız saçma olur. Yani etek giyiyorsan ne diyelim biz şimdi :D

Nasıl giyindiğini anlamadım ben şahsen kafamda birçok şey oluştu. İnsanların tam olarak neyi onaylamadığını bilmeden yorum yapamadım. Her türlü insanların onayına gerek duymaman lazım o ayrı fakat bilmeden yorumda yapmamız saçma olur. Yani etek giyiyorsan ne diyelim biz şimdi :D

Açıkçası etek te giysem benim kendi kişisel tercihim olur değil mi? Ben burada insanların giyim tarzıma saygi duymasını beklerken hadi eleştiriyi de bir kenara bıraktım karışmasına çok sinirleniyorum, giydiğim seylerde reflektörlü mont parlayan kolye vs. Yani.

Biraz da ne giydiğine bağlı erkeğim demişsin anlattığına göre şık giyiniyorsun. Eğer erkek olarak bir kadın gibi giyiniyorsan laf edebilirler (bu senin seçimin tabii bir şey diyemem) ama normal bir şekilde giyiniyorsan olaylar biraz garip. Ben lisedeyken dar pantolonlar hoşuma gidiyordu mesela ama ailem almıyordu. Bir şekilde aldırdım laf yememe rağmen giydim bir süre sonra alıştılar. Sen kendini nasıl şık görüyorsan öyle giyin alışırlar ama yukarı da bahsettiğim bir durum varsa onun hakkında yorum yaspmayacağım.
Açıkçası etek te giysem benim kendi kişisel tercihim olur değil mi? Ben burada insanların giyim tarzıma saygi duymasını beklerken hadi eleştiriyi de bir kenara bıraktım karışmasına çok sinirleniyorum, giydiğim seylerde reflektörlü mont parlayan kolye vs. Yani.
Bunları ben dahil çoğu kişide görüyorum sen tarzını koru kararlı ol bir süre sonra alışırlar .

Onların değerlerine uygun olmayabilir giyim tarzın fakat bu durum onlara, senin eşyalarına izinsiz bir şekilde müdahale etme hakkı vermiyor. Onlara biraz zaman tanı ve arada bir onları çok sıkmadan bu gibi şeylerin normal olduğunu anlatmaya çalış.

Hocam siz üniversite okuyacağınız şehiri yanlış seçmişsiniz. Sırf bu tür konular yüzünden ben yazın hayvan gibi çalışıp hiçbir akrabamin bulunmadığı bir şehir de okumaya gittim. Ha neden çalıştım, sonuçta aileler bu tür konular da ilk parayı düşünüyor ne yazıkki, o yüzden kendim çalışmak zorun da kaldım sonuçta burada ayrı bir yerde para ile kalıyorum. Bu konuyu akışına bırakmanı tavsiye ederim, çünkü şayet ben de aşşağı yukarı aynı durumlara mağrus kalmıştım, ama elinde sonun da kabul ettirebildim. Bu tür konuların en azından okulunu ve sosyal çevreni etkilemesine izin verme.

Yeni konular

Geri
Yukarı