Ailem her şeyime sınır koyuyor

Hocam kaç defa konuşmaya çalıştığımı inanın hatırlamıyorum ama hatırladığım şey sonunun hep hüsran olduğu.

Hocam 10. sınıfa kadar hep taktir aldım bir bu sene teşekkür alacağım notlarım da kötü değiller.

Hocam saati geldiği an bütün cihazlar kapanıyor yani aşma gibi bir durum imkansız sadece bazı uygulamalar açık kalıyor o da telefonda (Chrome gibi)

Hocam bende üniversite gelsin bir 18 yaşına gireyim kurtulcam diyerek kendimi avutuyorum.
İleride sizde çocuğunuzu (olursa tabii) öyle yasaklı yetiştirmeyinde geri kalan nesiller sizin yaşadığınızı yaşamasın.

Ben de aynı sorunları yaşıyorum ama bu kadar sıkı değil. Benimki; family link adında bir uygulama var. Babam kendi telefonuna ve benimkine kuruyor uygulamayı, sonra telefonumu kontrol ediyor, yani; telefonla o gün boyunca kaç saat hangi uygulamaya girdiğme bakabiliyor, uygulamalara sınır getirebiliyor, ya da istediği uygulamayı kapatabiliyor ( genellikle oyunları kapatır, o da hafta içi).

Benimde annem Whatsapp' ıma bakıyor. Ne bulmayı çalışıyorsa bir türlü anlamadım.

Şaka maka bence babana bunun gerek olmadığını söyle.

Ailen aşırı abartıyor bence ve bu durumda sen ailenle eşit olduğunu düşünemiyorsun. Bence onlarla ciddi ciddi konuş, de ki ben artık dayanamayacağım. Siz rahat rahat takılırken ben hep sınırlıyım. Beni bi salın artık diye dersen en kötüsü sınırları azaltırlar ya da komple kaldırırlar. Yani, başka yapılacak bir şey yok. Zaten 2 yıl sonra özgür olacaksın. Notlar da iyi olursa iyi bir işe de girersin, sonra işte kendi hayatında rahatına bakarsın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı