Ailem her şeyime sınır koyuyor

Ben şu anda 16 yaşındayım. 14 yaşımda elimi masaya vurdum ve sözümü geçirmeye başladım. Beni de 12-13 yaşında sınırlıyorlardı. Elimi masaya vurdum ve "böyle yapmayı kesin" dedim. "beni böyle sınırlandırarak hiçbir şey kazanamazsınız. Ben yine bir şekilde istediğimi yaparım" dedim ve yaptım da. Elinde sonunda kararlı olduğumu gördüler ve sınırlamayı kaldırdılar.

Karşınıza alın konuşun. Sonuç aynıysa süreniz varken modem arayüzünden onların internetini kesin. Ateşe ateşe karşılık verin.

Abi sakın annene babana karşılık verme bende bu durumu yaşadım ama kısa sürede problem çözüldü annen ile babanın huyuna git onlar ne derse yap özellikle iyi anlaş sohbet et onlar ile iletişimin güçlenir derslerine iyi çalış onlar nerede oturuyorlar'sa evin o bölümünde ders çalış uzun süre problem kısa sürede çözülür eğer dik başlı olursan sorun çözülmez daha büyür kanser olursun.

İki yol var: Ya onların suyuna gideceksin ya da kendi suyunla akacaksın. Aileni az çok tanıyorsundur, bu kısıtlamaları gerçekten iyiliğin için yaptıklarını düşünüyorsan onların suyundan git. Eğer ki buna inanmıyorsan kendi suyundan git. Kendimden örnek vereceğim: Silivri'ye gidip gitarımın tellerini değiştirmem lazım ama bizimkiler izin vermiyor. Sebebini sorduğumda ise korona olduğunu söylüyorlar. Burada onların haklı olduklarını düşünerek onların suyuna gitmeyi planlıyorum. Başka bir örnek daha vereyim: Canlı dersim bittikten sonra arkadaşımla Discord'dan oyun oynuyoruz. Ailem bana bağırıp çağırıyor bırak artık şunu diye falan. Onlara canlı dersimin bittiğini söylüyorum ve oyun oynamayı hak ettiğimi söylüyorum. İtiraz ederlerse kendi suyumdan gitmeye devam edeceğim. Çünkü burada ben kendimin haklı olduğunu düşünüyorum. Bu örnekleri kendi hayatına uygulamayı dene, biliyorum çok sağlıklı değil ama dene.

İki yol var: Ya onların suyuna gideceksin ya da kendi suyunla akacaksın. Aileni az çok tanıyorsundur, bu kısıtlamaları gerçekten iyiliğin için yaptıklarını düşünüyorsan onların suyundan git. Eğer ki buna inanmıyorsan kendi suyundan git. Kendimden örnek vereceğim: Silivri'ye gidip gitarımın tellerini değiştirmem lazım ama bizimkiler izin vermiyor. Sebebini sorduğumda ise korona olduğunu söylüyorlar. Burada onların haklı olduklarını düşünerek onların suyuna gitmeyi planlıyorum. Başka bir örnek daha vereyim: Canlı dersim bittikten sonra arkadaşımla Discord'dan oyun oynuyoruz. Ailem bana bağırıp çağırıyor bırak artık şunu diye falan. Onlara canlı dersimin bittiğini söylüyorum ve oyun oynamayı hak ettiğimi söylüyorum. İtiraz ederlerse kendi suyumdan gitmeye devam edeceğim. Çünkü burada ben kendimin haklı olduğunu düşünüyorum. Bu örnekleri kendi hayatına uygulamayı dene, biliyorum çok sağlıklı değil ama dene.

Öyle olmaz kendi suyuna gidersen alırlar elinden bilgisayarı olaylar daha büyür.

Yeni konular

Geri
Yukarı