Ailem okul konusunda çok baskıcı

Keremmxo78

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ben şu an 10. sınıf öğrencisiyim. Şu zamana kadar da takdir belgesi alarak geçiyordum hep. Ve bu sene biraz boşladım ve ortalamam 72. ailem ortalamamın 72 olduğunu bilmiyorlar. Tamam 72 ortalama kötü değil fakat annemler benden hep daha fazlasını bekliyorlar. Eminim ki benden nu dönem takdir almamı bekliyorlardır hatta. Fakat durumlar böyle değil. Genel olarak hep strese sokuyorlar zaten beni. Karne günü annemin ve babamın bana laf atmalarından geçilmeyecek. Şimdi de beni stres bastı. 2-3 gündür böyleyim. Hatta odamdan çıkmıyorum. Eğer çıkarsam ve annemlerin yanına gidersem kesin ders konusu açacaklar diye korkuyorum. Bu durumda ne yapmam lazım? 2-3 gündür hep bir kaygı hep bir stres var. Karne günü ne yapacağımı hiç düşünemiyorum hatta. Şimdilik nasıl rahatlayabilirim?

Şimdi sana olayları kökten çözecek yöntemi söylüyorum.
e-Okul'u aç annenin veya babanın yanına git ve notlarını göster. Ortalam 72 de. Hiçbir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
Karne gününe kadar stresli beklemenden iyidir.
Ayrıca lise de karne notları hiç önemli değil. Senin konuyu anlaman önemli. Şimdi diyeceksin ki OBP falan etki ediyor 2 net daha fazla yaparsın OBP'nin etki ettiği sonucu sönümlersin.

Eğer ailenin kızacağını düşünüyorsan da birşey olmaz.

Arkadaşlar merhaba. Ben şu an 10. sınıf öğrencisiyim. Şu zamana kadar da takdir belgesi alarak geçiyordum hep. Ve bu sene biraz boşladım ve ortalamam 72. ailem ortalamamın 72 olduğunu bilmiyorlar. Tamam 72 ortalama kötü değil fakat annemler benden hep daha fazlasını bekliyorlar. Eminim ki benden nu dönem takdir almamı bekliyorlardır hatta. Fakat durumlar böyle değil. Genel olarak hep strese sokuyorlar zaten beni. Karne günü annemin ve babamın bana laf atmalarından geçilmeyecek. Şimdi de beni stres bastı. 2-3 gündür böyleyim. Hatta odamdan çıkmıyorum. Eğer çıkarsam ve annemlerin yanına gidersem kesin ders konusu açacaklar diye korkuyorum. Bu durumda ne yapmam lazım? 2-3 gündür hep bir kaygı hep bir stres var. Karne günü ne yapacağımı hiç düşünemiyorum hatta. Şimdilik nasıl rahatlayabilirim?

Hocam aklınızdan tamamen çıkarmaya çalışın o günü rahat olmaya çalışın karne meselesini de aklınızdan uzak tutmayı deneyebilirsiniz.

Şimdi sana olayları kökten çözecek yöntemi söylüyorum.
e-Okul'u aç annenin veya babanın yanına git ve notlarını göster. Ortalam 72 de. Hiçbir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
Karne gününe kadar stresli beklemenden iyidir.
Ayrıca lise de karne notları hiç önemli değil. Senin konuyu anlaman önemli. Şimdi diyeceksin ki OBP falan etki ediyor 2 net daha fazla yaparsın OBP'nin etki ettiği sonucu sönümlersin.

Eğer ailenin kızacağını düşünüyorsan da birşey olmaz.
O dediğin şey hiç öyle olmuyor işte 2 net fazla yapsa bile keşke OBP biraz daha yüksek olsaydı da şu yere puanım yetseydi diyorsun. Ama ilk dediğinde haklısın.

OBP konuyu öğrenip öğrenmediğinizi ölçer. OBP'niz düşük ise konularınız eksik demektir, böylece de YKS dönemi o konuları öğrenmek için daha çok vakit kaybedeceksiniz. 72 ortalama kötü. Aileniz size "Ortalaman neden 90 da 95 değil" diye baskı yapmıyor. Başarılı olmanızı istiyor. Yapacak bir şey yok, tepkilerini alacaksınız, 2.dönem daha çok çalışıp OBP'nizi yükselteceksiniz.

72 ortalama kötü maalesef. Fakat çok da önemli bir şey değil, ailenle konuş anlat derdini başarılı olmanı istedikleri için zaten sana yaptıkları baskı. Bocaladım dersin, hata yapılacak yaşlar o yaşlar bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı