Ailem oyun oynamama karşı çıkıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen yine iyisin. Beni görsen. Babannemle yaşıyorum bilgisayardan anlamadığı için sürekli kapat onu kapat onu diyor. Bir kere format atmıştım bilgisayara babannem geldi ne yapıyorsun dedi ekran kartını yüklüyorum dedim o ders çalışmıyorsan kapat, ders çalışmıyorsan PC'yi açma... Babam iyi ama sistem bilgisine gelirsek biraz eskilerde kalmış diyebiliriz. FX6300 ve GT630'lu sistemi sürekli çok iyi çok iyi diye yutturmaya çalışıyor bana. (2013'te toplandı). 13 yaşındayım.

Microsoft Family Safety
1608536694685.png

Merhaba. Benim ailemde aynı şekilde oyun oynamama izin vermiyor. İzin verseler bile şu anki bilgisayar ile Minecraft'ta bile 30 FPS'nin üstüne çıkmıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Liseye takdir belgesi ile geç dediler geçtim ama bilgisayar almıyorlar, kaç senedir gına geldi ekran kartı bile 128 MB bu bilgisayardan özellikleri aşağıdaki fotolarda.

Dosya Ekleri

• resim_2020-12-21_104352.png
    resim_2020-12-21_104352.png
    16,6 KB · Görüntüleme: 118
  • resim_2020-12-21_104448.png
    resim_2020-12-21_104448.png
    13,5 KB · Görüntüleme: 109
  • resim_2020-12-21_104527.png
    resim_2020-12-21_104527.png
    11,6 KB · Görüntüleme: 121
Oyun oynamak her yaşa has bir şeydir ama aşırı ve düzensiz kullanmakta yanlış bir şeydir.

Merhaba. Benim ailemde aynı şekilde oyun oynamama izin vermiyor. İzin verseler bile şu anki bilgisayar ile Minecraft'ta bile 30 FPS'nin üstüne çıkmıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Liseye takdir belgesi ile geç dediler geçtim ama bilgisayar almıyorlar, kaç senedir gına geldi ekran kartı bile 128 MB bu bilgisayardan özellikleri aşağıdaki fotolarda.
O sistemle Windows 10 kullanılmaz. Windows 7 ya da 8.1 öneririm.

En başta evden kaçma hususunu tartışmak isterim seninle. Böyle düşüncelere girmeni asla abez görmüyorum öncelikle. Belli ki yaşın küçük ve senin için zevkler ve eğlenceler, değerlerden önce geliyor olabilir. Sana bir abi tavsiyesi olarak şunu söylemek isterim. Hiçbir şeyi ailenle karşılaştırma. Sıcak bir yuvanın yerini hiçbir şey dolduramaz. Böyle radikal kararlar vermek için henüz çok küçüksün. Onlarla anlaşma yapmanı tavsiye ederim sana. Örneğin, 2 saat bilgisayar oynayacağım ama 2 saat de dersimi yapacağım gibi anlaşmalar.
Benim dediklerimin aynısı katılıyorum sana.

Gel de onu ailelere anlat.

Ben babama gösterdim izlettim ikna oldu.
Çünkü adam fazla oynanırsa zararlarını da anlatıyor bende oynuyorum diyor yeteri kadar oynandığında faydalarını anlatıyor ve kendi karşılaştığı örnekleri gösteriyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı