Ailem oyun oynamama karşı çıkıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
12 Yaşında 7. Sınıfım. 1 yıl sonra LGS var. Ve bu yıl iyi çalış 8. sınıfta eksiğin olmasın diyorlar. Bende düzenli her gün her dersten 3 test yapıyorum. Yani toplam 15 test. Akşam ise sorumluluklarımı yerine getirdiğim için bilgisayar oynayabiliyorum. Daha çok oynayamıyorum 11 yıldır bir kere temizlemek için bilgisayarcıya götürmemiş ailem. Bu hafta götüreceğiz adam bilgisayarın içini dışını temizleyecek :). Hiçbir sınıfta teşekkür almadım Hep takdir aldım. Ve 6. Sınıfta ödül olarak iPad aldılar. İyi bir lise kazanırsam istediğim bilgisayarı alacaklar.

Ben babama gösterdim izlettim ikna oldu.
Çünkü adam fazla oynanırsa zararlarını da anlatıyor bende oynuyorum diyor yeteri kadar oynandığında faydalarını anlatıyor ve kendi karşılaştığı örnekleri gösteriyor.
Sen çok oynuyorsun ama günde 20 saniyeden fazlası zararlı.

1608537511047.png

Benim PC alınınca, konuşmuyorum verene kadar.
Bidahada almadılar. :D
12 Yaşında 7. Sınıfım. 1 yıl sonra LGS var. Ve bu yıl iyi çalış 8. sınıfta eksiğin olmasın diyorlar. Bende düzenli her gün her dersten 3 test yapıyorum. Yani toplam 15 test. Akşam ise sorumluluklarımı yerine getirdiğim için bilgisayar oynayabiliyorum. Daha çok oynayamıyorum 11 yıldır bir kere temizlemek için bilgisayarcıya götürmemiş ailem. Bu hafta götüreceğiz adam bilgisayarın içini dışını temizleyecek :).

Bende 8'im ama sadece hafta sonu sınavına çalışıyorum, çünkü iyi puan alırsam para veriyorlar.:paragöz:
Bu arada dikkat et bozuk diye yenisini aldırttırır eskisini kendine alır.

Bu konuya yorum atan ve fikir veren arkadaşlara bir kaç uyarıda bulunmak istiyorum.

Birincisi lütfen “şunu yap, bunu yap” diye verdiğiniz örnekler tutarlı örnekler olsun. Hiçbir şekilde tanımadığınız, ailesini bilmediğiniz, yaşı çok küçük olan arkadaşımızın hayatını kökten değiştirecek yorumlarda bulunmak hiç kimsenin haddine değildir. Eğer ki birimizden birini dinleyip yapacağı bir hareket kötü bir şekilde sonuçlanırsa, sorumluluğu üstlenmek isteyen olur mu? Herkesin hayatı aynı değil!

İkincisi ise şu; karşınızda sizden yaşlarca küçük ve hayat görüşü henüz oturmamış birinin olduğunun farkına varın. Yorumlarınızda aşırı bir yargılama görüyorum. Nasrettin Hoca gibi testi kırılmadan dur şunun ensesine vurayım yapıyorsunuz. Daha cana yakın davranmak iki tarafı da daha hoşnut tutacaktır.

Dünde konuya yazmıştık ama şimdi okuduğumda herkes yazmış ve aşırı derecede kirlilik var. Herkes onu yap vs. yazmış öncelikle yaşantılarınız farklı fikirleriniz farklı aileleriniz farklı. Evden kaç gibi şeyler söyleyip boşuna arkadaşın kafasını bulandırıyorsunuz. Çoğunuzun yaşını 19'dan küçük olduğunu tahmin ediyorum. Yapmayın ailenizi üzmeyin. Onları kırmayın. Ha şimdi olmaz ama 2-3 sene sonra üzülürsünüz. Aileniz sizin iyiliğiniz istiyor abartabilir. Ne yapacaksın yani? Annen baban senin ne yapabilirsin?

Dünde konuya yazmıştık ama şimdi okuduğumda herkes yazmış ve aşırı derecede kirlilik var. Herkes onu yap vs. yazmış öncelikle yaşantılarınız farklı fikirleriniz farklı aileleriniz farklı. Evden kaç gibi şeyler söyleyip boşuna arkadaşın kafasını bulandırıyorsunuz. Çoğunuzun yaşını 19'dan küçük olduğunu tahmin ediyorum. Yapmayın ailenizi üzmeyin. Onları kırmayın. Ha şimdi olmaz ama 2-3 sene sonra üzülürsünüz. Aileniz sizin iyiliğiniz istiyor abartabilir. Ne yapacaksın yani? Annen baban senin ne yapabilirsin?
Anne babadan ayrı kalmanın hissini yaşasın zaten 2-3 gün sonra hüngür hüngür geri döner.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı