Ailem sürekli oyun oynamama karışıyor

Ali Şamcı

Kilopat
Yer
Kırık koltuk
Daha fazla  
Meslek
Avare
Yahu sürekli, sürekli kalk şunun başından, beynin sütlaç oldu, moron oldun diye saçma sapan konuşuyorlar bilgisayar oynarken. Oyun oynarken sürekli kardeşimi yanıma getirip bana vurdurtuyorlar, annemde desen zaten özel hayat anlayışı diye bir şey yok kapıyı çalmadan direkt pat diye açıyor arkadaşlarımla konuşurken, aptal, beyinsiz dedi bir iki kere bana. :D Hayır tatildeyim ne yapayım anlamadım ki? Yanımıza gel diyorlar yanlarına geliyorum ya benim ne kadar bilgisayar oynadığım hakkında konuşuyoruz, ya da kardeşime bakmaya zorlanıyorum. :D Yok hayır annemin kaktüs ve sosyal medya babamın gazete hobisi sıkıntı değil ama benim video oyunu oynamam mı sıkıntı? Nasıl savarım şu saçmalığı başımdan yok mu derman yahu. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Yahu sürekli, sürekli kalk şunun başından, beynin sütlaç oldu, moron oldun diye saçma sapan konuşuyorlar bilgisayar oynarken. Oyun oynarken sürekli kardeşimi yanıma getirip bana vurdurtuyorlar, annemde desen zaten özel hayat anlayışı diye bir şey yok kapıyı çalmadan direkt pat diye açıyor arkadaşlarımla konuşurken, aptal, beyinsiz dedi bir iki kere bana. :D hayır tatildeyim ne yapayım anlamadım ki? Yanımıza gel diyorlar yanlarına geliyorum ya benim ne kadar bilgisayar oynadığım hakkında konuşuyoruz, ya da kardeşime bakmaya zorlanıyorum. :D yok hayır annemin kaktüs ve sosyal medya babamın gazete hobisi sıkıntı değil ama benim video oyunu oynamam mı sıkıntı? Nasıl savarım şu saçmalığı başımdan yok mu derman yahu. :D

İlk öncellikle yaşın kaç? Reşit olana kadar uymak zorundasın ailenin dediğine yapacak bir şey yok.

Kaç yaşındasın bilmiyorum ama konuşma tarzını pek beğenmedim oyunu söylemem gerek. Tamam tatilde olabilirsin ama bu bütün zamanını bilgisayar başında geçirebileceğin anlamına gelmez. Ailenin yanına git birlikte eğlenceli olabilecek aktiviteler yapın dizi film izleyin. Sana gelecek olursak kitap oku, kendini geliştirmek üzere aktiviteler yap. Oyun oynama demiyorum ben de oyun oynuyorum günümün 7 8 saati PC başında geçiyor ama ailem bana karışmıyor nedne çünkü hem ailemle vakit geçiriyorum hem de kendime fazlasıyla vakit ayırıyorum.

Yahu sürekli, sürekli kalk şunun başından, beynin sütlaç oldu, moron oldun diye saçma sapan konuşuyorlar bilgisayar oynarken. Oyun oynarken sürekli kardeşimi yanıma getirip bana vurdurtuyorlar, annemde desen zaten özel hayat anlayışı diye bir şey yok kapıyı çalmadan direkt pat diye açıyor arkadaşlarımla konuşurken, aptal, beyinsiz dedi bir iki kere bana. :D Hayır tatildeyim ne yapayım anlamadım ki? Yanımıza gel diyorlar yanlarına geliyorum ya benim ne kadar bilgisayar oynadığım hakkında konuşuyoruz, ya da kardeşime bakmaya zorlanıyorum. :D Yok hayır annemin kaktüs ve sosyal medya babamın gazete hobisi sıkıntı değil ama benim video oyunu oynamam mı sıkıntı? Nasıl savarım şu saçmalığı başımdan yok mu derman yahu. :D
6-7 yıldır PC oynuyorum. Son 1-2 yıldır 12-13 saat PC başındayım. Herhangi bir zararını görmedim. İleride alışınca çok karışmıyorlar zaten :)

6-7 yıldır PC oynuyorum. Son 1-2 yıldır 12-13 saat PC başındayım. Herhangi bir zararını görmedim. İleride alışınca çok karışmıyorlar zaten :)

Katılıyorum hocam.

Sorumluluklarımı veya yapmam gereken bir işi ertelemediğim sürece hiç kızmıyorlar bana da.

Son düzenleme:
6-7 yılda zararını görmezsin zaten hiç okumuyor musun özellikle yaş ilerledikçe sorunlar olabileceğini? 12-13 saat gerçekten çok fazla.

Ailenizi alın karşınıza ve dürüstçe olacak şekilde şikayetçi olduğunuz durumları kendilerine bizzat iletin. Günün kaç saatini bilgisayar oyunlarına ayırıyorsunuz?
Söyleyemiyorum ki, direk bağırmaya başlıyorlar bu konuyu açınca. Bilgisayar karşısında bayağı vakit geçiriyorum ama genellikle 5-6 saati falan oyun, geri kalanı ya bilim ile ilgili youtube videoları ya da yabancı dil ile ilgili şeyler.

Geri
Yukarı