Ailem sürekli "sen okumazsın" diyor

Ne okumak istiyorsan ne yapmak istiyorsan yap. Aldırma kimseye araştırıp ülkede hangi mesleklerde iş bulabileceğini hangi mesleklere açlık olduğunu görebilirsin zaten bol bol araştır kararını kendin yap kimseye bırakma.

Ne okumak istiyorsan ne yapmak istiyorsan yap. Aldırma kimseye araştırıp ülkede hangi mesleklerde iş bulabileceğini hangi mesleklere açlık olduğunu görebilirsin zaten bol bol araştır kararını kendin yap kimseye bırakma.

Abim her gün bana diyor sen sayısal seç tıp oku doktor ol ayda 60 bin TL maaş al bende çalışmayacağım yan gelip yatacağım senin paranı yiyeceğim sende bana hep kölelik yap diyor abim sürekli babamın kafasını dolduruyor babamı bana karşı saldırtıyor ama kendisi şu an 4 yıldır liseyi bitirdi okumuyor işsiz boş insan sence abimin düşüncesi nasıl ne yapmalıyım.
Abime çok sinir oluyorum.

Sözel derslerim çok iyi sözel bölüm seçeceğim üniverstie sınavına sözelden hazırlanacağım sözel derslerim türkçeden beden eğitimine kadar hepsi 85'in üzerinde yani 5 sayısalda matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yüzden sözel seçeceğim ama ailem bana illaki sayısal seç diyorlar benim de sayısalım iyi değil.
Artık sayısalın iyi bir üniversitede iyi bir bölüm okumadıktan sonra bi numarası kalmadı. Biraz geleceği olan ve kesinlikle sevebileceğin mesleklere bak derim çünkü mesleğini sevmezsen 1 seneden fazla katlanamıyosun. Hele Türkiye şartlarında asla katlanılmıyor.

Artık sayısalın iyi bir üniversitede iyi bir bölüm okumadıktan sonra bir numarası kalmadı. Biraz geleceği olan ve kesinlikle sevebileceğin mesleklere bak derim çünkü mesleğini sevmezsen 1 seneden fazla katlanamıyorsun. Hele Türkiye şartlarında asla katlanılmıyor.

Abim her gün bana diyor sen sayısal seç tıp oku doktor ol ayda 60 bin TL maaş al bende çalışmayacağım yan gelip yatacağım senin paranı yiyeceğim sende bana hep kölelik yap diyor abim sürekli babamın kafasını dolduruyor babamı bana karşı saldırtıyor ama kendisi şu an 4 yıldır liseyi bitirdi okumuyor işsiz boş insan sence abimin düşüncesi nasıl ne yapmalıyım.

Abini takma kafana, iyi bir üniversite kazanıp ayrı eve çıkmaya bak. Sonra mezun olduğunda abin senden para falan isterse vermek zorunda değilsin.

Abini takma kafana, iyi bir üniversite kazanıp ayrı eve çıkmaya bak. Sonra mezun olduğunda abin senden para falan isterse vermek zorunda değilsin.

Abime diyorum abi doktor olmak madem çok kolaydı sen niye doktor olmadın dediğimde abim üzerime yürüyor bana diyor sus geri zekalı haddini bil gelirsem oraya bilmem seni ne yaparım diyor bana abim hep babama sayısal seçmemi söylüyor babamı bana kışkırtıyor sonra babam bana saldıryor kızıyor sözel seçmemi istemiyor abime nasıl bir ders vereyim sürekli böyle fesatlık yapıyor bugün yine abimle kavga ettik o sayısal dedi ben sözel dedim birbirimize bağırdık abim nuh diyor peygamber demiyor huyundan vazgeçmiyor.

Abime diyorum abi doktor olmak madem çok kolaydı sen niye doktor olmadın dediğimde abim üzerime yürüyor bana diyor sus geri zekalı haddini bil gelirsem oraya bilmem seni ne yaparım diyor bana abim hep babama sayısal seçmemi söylüyor babamı bana kışkırtıyor sonra babam bana saldıryor kızıyor sözel seçmemi istemiyor abime nasıl bir ders vereyim sürekli böyle fesatlık yapıyor bugün yine abimle kavga ettik o sayısal dedi ben sözel dedim birbirimize bağırdık abim nuh diyor peygamber demiyor huyundan vazgeçmiyor.

Abini de, aileni de boş ver. Böyle abi, böyle aile olmaz olsun. Benim de berbat ailem var, annem uyuşturucu kullanıyordu, şimdi hapse girdi bir sebep yüzünden. Babam da anneme bıçak çekmişti tartışma esnasında. İkisini de sevmem, babamdan özellikle nefret ederim. Bak ne diyor, Nietzsche.

Sadece bir aptal sürekli taşlara ya da insanlara takılır.

Böyle buyurdu zerdüşt, Friedrich Nietzsche.

İnsanlar aptaldır, başarılı olursan yüzüne güler, başarısız olursan sana kızarlar. İnsanları ciddiye alma. Hayatı kendinle bölüşeceksin, kimseye minnet etmeyeceksin, ben bunu öğrendim.

Abini de, aileni de boş ver. Böyle abi, böyle aile olmaz olsun. Benim de berbat ailem var, annem uyuşturucu kullanıyordu, şimdi hapse girdi bir sebep yüzünden. Babam da anneme bıçak çekmişti tartışma esnasında. İkisini de sevmem, babamdan özellikle nefret ederim. Bak ne diyor, nietzsche.

Sadece bir aptal sürekli taşlara ya da insanlara takılır.

Böyle buyurdu zerdüşt, friedrich nietzsche.

İnsanlar aptaldır, başarılı olursan yüzüne güler, başarısız olursan sana kızarlar. İnsanları ciddiye alma. Hayatı kendinle bölüşeceksin, kimseye minnet etmeyeceksin, ben bunu öğrendim.

Teşekkür ederim güzel söz.

Teşekkür ederim güzel söz.
Hiç kimseyi takma. Sen ne yapmak istediğine kendin karar ver. Bana da ailem neler söyleyip durdu ki hala bazen söylüyorlar ama uzun zamandır sözlerine kulağımı kapattığım için sorun olmuyor. Kaç yılım onlar yüzünden heba oldu ama sorsan hep ben suçluyum. Kendi isteklerimden vazgeçtim ama yine de ben suçluyum. Kardeşimi de sıkıştırmalarına mümkün olduğunca engel olmaya çalışıyorum ve zaten o benden daha dik başlı pek işlemiyor yaptıkları ona :D Ailen seni bir birey olarak kabul etmiyorsa bu tarz sıkıntılar çok oluyor. Her şeyde senin yerine karar almaya çalışıyorlar.

Aile bireylerin ne okumuş etmiş bu arada da sana laf söylüyorlar. Başkalarının çocuklarının başarısını kendi çocuğunda aramak aptallıktır. Kendi başarısını arasa tamam da neyin kafası bu yani.

Geri
Yukarı