Ailem yüzünden hayallerimi gerçekleştiremiyorum

07Eren

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta da dediğim gibi hayalimi ailem yüzünden gerçekleştiremiyorum. Hayalimde bir oyun yapmak ve ailemi buradan kurtarmak istiyorum ama babam benim 50-100 TL kazanacağımı sanıyor ve boş boş hayaller kurma diyor. Yaz tatilinde 3 ay boyunca oyun yapmaya çalışacaktım bunu aileme söyledim babam direkt dedi ki ben seni dershaneye yazdırdım dedi (yaz için) bende inkar ettim. Boş boş şeylere yollama ben para kazanmak için yazılım öğrenmeye çalışacağım dedim zaten her zaman okulların boş şeyler olduğunu affedersiniz ama bir şey öğretmediğini düşünürüm. Zaten bir dahaki dönem gideceğim dershaneye ama zorluyor beni hatta diyor ki seni nüfus kayıta göndereyim ailemizden çık diyor, ben işe yaramazım zaten beni sevmediğini de söyledin vb. şeyler söylüyor ama hiçbirini söylemedim ve babamı da çok severim. Ne yapacağımı şaşırdım vallahi, dershaneye gitmek istemiyorum diye ne kadar dersem diyeyim gönderecek galiba. Yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta da dediğim gibi hayalimi ailem yüzünden gerçekleştiremiyorum. Hayalimde bir oyun yapmak ve ailemi buradan kurtarmak istiyorum ama babam benim 50-100 TL kazanacağımı sanıyor ve boş boş hayaller kurma diyor. Yaz tatilinde 3 ay boyunca oyun yapmaya çalışacaktım bunu aileme söyledim babam direkt dedi ki ben seni dershaneye yazdırdım dedi (yaz için) bende inkar ettim. Boş boş şeylere yollama ben para kazanmak için yazılım öğrenmeye çalışacağım dedim zaten her zaman okulların boş şeyler olduğunu affedersiniz ama bir şey öğretmediğini düşünürüm. Zaten bir dahaki dönem gideceğim dershaneye ama zorluyor beni hatta diyor ki seni nüfus kayıta göndereyim ailemizden çık diyor, ben işe yaramazım zaten beni sevmediğini de söyledin vb. şeyler söylüyor ama hiçbirini söylemedim ve babamı da çok severim. Ne yapacağımı şaşırdım vallahi, dershaneye gitmek istemiyorum diye ne kadar dersem diyeyim gönderecek galiba. Yardım edin.

Türk ailelerinin %80'i köyden inme oldukları için ve dış dünyaya delikten baktıkları için böyle düşünce yapıları olması normal, klasiktir bizde. Aileni umursama sen, planını çiz ve yoluna devam et.

Benim ailemde böyle görüyordu oyun yapmayı sonra babama Crysis oynatınca fikri değişti üstüne bundan abartarak 100 m dolar falan kazanıyor falan dedmi artık desteklemeye başladı belki sende de işe yarayabilir.

Dostum seni çok iyi anlıyorum aynı sorunu bende dahil çoğu insan yaşıyor bu Türk aile yapısı ile ilgili bir sorun ve kolay da bir şey değil bir zihniyeti değiştirmek sana tavsiyem eğer kendine inanıyorsan hedeflerine ulaşmak için içindeki o enerji o disiplin varsa kendi bildiğin yoldan devam et derim eğer aileninde düşüncelerini değiştirmek istiyor isen onlara başardığın bir şey sunmalısın eminim fikirleri değişicektir (bu çocuk bir şeyler deneyip başarıyor bir bildiği vardır herhalde) gibisinden bir fikir oluşabilir kafasında diyeceklerim bu kadar.

Geri
Yukarı