Ailemden uzak olmak beni geriyor galiba

Herhangibiriii

Yoctopat
Daha fazla  
Üniversite öğrencisiyim ve okulu bölümü her şeyi bırakmak tekrar sınava girmek istiyorum ama bunu nasıl mümkün kılarım bilmiyorum. Aileme bunu söyleyemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı durumu yaşadım ve bırakıp tekrar hazırlandım. Eğer başlıktaki gibi psikolojik bir durumsa bırakma. Bölümde okuyamayacağını düşünüyorsan, sahip olacağın işi sevemeyeceksen bırak. Aksi taktirde, sadece psikolojikse, başa çıkmayı öğrenmen gerek.
Ailen anlayışlıysa sorun olmayacaktır söylemen. Karşına alıp konuşman yeterli olur. Dezavantajlarından bahsedip ikna etmeye de çalışabilirsin. Ben böyle yapmıştım.

Ben de aynı durumu yaşadım ve bırakıp tekrar hazırlandım. Eğer başlıktaki gibi psikolojik bir durumsa bırakma. Bölümde okuyamayacağını düşünüyorsan, sahip olacağın işi sevemeyeceksen bırak. Aksi taktirde, sadece psikolojikse, başa çıkmayı öğrenmen gerek.
Ailen anlayışlıysa sorun olmayacaktır söylemen. Karşına alıp konuşman yeterli olur. Dezavantajlarından bahsedip ikna etmeye de çalışabilirsin. Ben böyle yapmıştım.
@boifromasgard hocama katılıyorum, bende şuan senin durumundayım başka şehire istemeden geldim fakat bir süre sonra alıştım gibi eğer ailenin yanında okumak istiyorsan, okuduğun bölümü isteyerek seçtiysen ve ben bu işi yaparım diye düşüncen varsa, sınava tekrar hazırlanmak yerine notlarını yüksek tutmaya çalışıp yatay geçiş imkanını kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı