Aileme hazırlayabileceğim kolay yemek

Öncelikle selamlar, hayırlı ramazanlar. Ailem dışarıda oruçlu bir şekilde işlerini yapıp yorulurken onlara yemek hazırlamak istedim. Kolay bir şeyler olursa iyi olur. İftar için ne hazırlayabilirim?
Hocam yoğurtlu çorba, soslu makarna birde markete gidip kemalpaşa tatlısı alıp şerbetle yapabilirsin kemalpaşa zorlayabilir ama iyi olur. :)

Benim yaptığım şeyler tuhaf olur. Haşlanmış yeşil mercimek, domates, maydanoz, yeşil erik, kiraz, kuru nane, limon, tuz. Bunu haşlanmış buğdayda da yapıyorum. Geçen sene yazın yapmıştım, güzel ve değişik tadı vardı. Yeşil mercimek yoğurtla birlikte karıştırınca güzel oluyor. Havucu rendeleyip yoğurtla ya da kapya biber ile yoğurt... Çok güzel oluyor, canım çekti şimdi... Herkes gülecek ama, ben böyle şeyler yapıp yerim çoğunlukta.

Benim yaptığım şeyler tuhaf olur. Haşlanmış yeşil mercimek, domates, maydanoz, yeşil erik, kiraz, kuru nane, limon, tuz. Bunu haşlanmış buğdayda da yapıyorum. Geçen sene yazın yapmıştım, güzel ve değişik tadı vardı. Yeşil mercimek yoğurtla birlikte karıştırınca güzel oluyor. Havucu rendeleyip yoğurtla ya da kapya biber ile yoğurt... Çok güzel oluyor, canım çekti şimdi... Herkes gülecek ama, ben böyle şeyler yapıp yerim çoğunlukta.

Değişikmiş, ama kulağa hoş geliyor.

Ben Lahmacun yapıyorum. Fırına verdim haberleri yok. :D
Annem gelince makarna yapacakmış. 15DK'ya gelirler. İstersen sen de Lahmacun yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı