Ailemi kaybetmekten korkuyorum

Old Man

Decapat
Hani, hani bazen büyümek istemeyiz çünkü biliriz biz büyüdükçe ailemiz de büyüyecek. Annemizin saçı beyazlayacak, babamızın bir yerleri ağrımaya başlayacak. Biz farkındayız her şeyin. Hayat acıtıyor ve bir anda alıyor emanetini. Belli olmuyor kesin zaman.

Bir edebi metinden sonra sadede geleyim. Babamı veya annemi kaybetmekten çok korkuyorum. Evet, olacağını bildiğim bir olaydan korkmak saçma gelebilir ama elimden hiçbir şey gelmemesi beni kızdırıyor. Tek yapabileceğim şeyin onları toprağın altına huzur dünyasına yatırmak ve ardından düşünceli bir insana dönüşmek olması beni üzüyor. Ben, ben hayatın bana karşı hazırladığı planlara hazır değilim. Bir anda önce sağdan sonra soldan vurmasını istemiyorum. Beni yıkmasını istemiyorum hayatın...

Bende bir ara çok takıyordum böyle şeylere fakat hepimiz bir gün toprak altına gireceğiz. Yaşlanacağız. Çok sevdiklerimizi kaybetsek te yaşamaya devam edeceğiz. Ölenle ölünmüyor ne kadar zor da olsa insan alışmaya meyilli bir canlı. Böyle şeyleri çok kafana takma daha çok üzülürsün.

Hayat bu, bazen yerden yere vurur bazen ise seni dünyanın en mutlu insanı yapar. Çok sevdiğimiz insanlar bir gün elbet ölecek, buna karşı koyamayız. Sevdiğimiz insanlar ile ölene kadar sadece mutlu ve iyi zamanlar geçirmeye çalışın ve birbirinizin kalbini kırmamaya çalışın.

Anladığım kadarı ile ailenin birtakım sorunları var, zamanla geçeceğini umuyorum.

Yaşın galiba 14, daha ergenliğin başındasın. Böyle düşünmen normal olduğunu düşünüyorum.

Sana tavsiyem ailene çok bağlı olmamalısın, yarın bir gün onlar olmayabilir.

Hani, hani bazen büyümek istemeyiz çünkü biliriz biz büyüdükçe ailemiz de büyüyecek. Annemizin saçı beyazlayacak, babamızın bir yerleri ağrımaya başlayacak. Biz farkındayız her şeyin. Hayat acıtıyor ve bir anda alıyor emanetini. Belli olmuyor kesin zaman.

Bir edebi metinden sonra sadede geleyim. Babamı veya annemi kaybetmekten çok korkuyorum. Evet, olacağını bildiğim bir olaydan korkmak saçma gelebilir ama elimden hiçbir şey gelmemesi beni kızdırıyor. Tek yapabileceğim şeyin onları toprağın altına huzur dünyasına yatırmak ve ardından düşünceli bir insana dönüşmek olması beni üzüyor. Ben, ben hayatın bana karşı hazırladığı planlara hazır değilim. Bir anda önce sağdan sonra soldan vurmasını istemiyorum. Beni yıkmasını istemiyorum hayatın...
Ben ölmeyi çok merak ediyorum şahsen. Acaba daha neler öğreneceğim. Bir de tanrı varsa tadından yenmez. Düşünsene her şeyi bilen varlığa yaratım ve yaratılış hakkında sorular soruyorsun. Bu kişiden kişiye değişir. Benim için hayatın anlamı gelişim ve bilgi. Senin için ailense kaybedeceğin çok şey olur.

Geri
Yukarı