Aile mi yoksa yatılı üniversite mi?

mehmetyilmaz19

Femtopat
Aranızda yatılı üniversite okuyan varsa söylesin. Yatılı üniversitede odalar tek kişilik değil anladığım kadarıyla. 2-3 kişilik yataklar oluyor. Oranın atmosferi, hissi, oradaki öğrenciler nasıl gerçekten? Ailede durmak arasında ne kadar fark var? Orada olanlar gerçekten ailenizi özlüyor musunuz?

Aranızda yatılı üniversite okuyan varsa söylesin. Yatılı üniversitede odalar tek kişilik değil anladığım kadarıyla. 2-3 kişilik yataklar oluyor. Oranın atmosferi, hissi, oradaki öğrenciler nasıl gerçekten? Ailede durmak arasında ne kadar fark var? Orada olanlar gerçekten ailenizi özlüyor musunuz?
Aile.

a
aile derim ama bu sana kalmış

Hocam şimdi şunlarıda hesaba katmak lazım gibi bence, kendiniz kıyafet yıkayıp, kendiniz yemek yapıcaksınız, artı olarak temizlikte sizlere kalmış. Bunların dışında yaşadığınız aileyi bilmiyorum tabii, ama oradaki öğrenciler gideceğiniz yere göre değişiklik gösterebilir belki.

Hocam şimdi şunlarıda hesaba katmak lazım gibi bence, kendiniz kıyafet yıkayıp, kendiniz yemek yapıcaksınız, artı olarak temizlikte sizlere kalmış. Bunların dışında yaşadığınız aileyi bilmiyorum tabii, ama oradaki öğrenciler gideceğiniz yere göre değişiklik gösterebilir belki.
Yaşadığım aile iyi olsa böyle soru sormam zaten. Ve odami da senelerdir kendim temizliyorum haftada bir. Sorumluluk bana hiç de zor gelmez o yüzden.

Ailen ile aran cok kotu degilse kesinlikle ailenin oldugu yerde okumak hem ekonomik hem de zihinsel rahatlik acisindan daha iyi. Ozellikle bu devirde aileden uzakta okumak ekonomik olarak cok zorlayici. Ancak dedigim gibi bu ailenle cok zitlasmadigin senaryo icin gecerli. Uzakta okumak da gundelik sorunlarla erken ugrasmaya yol actigi icin insanin erken olgunlasmasina yol acar.

Kesinlikle aile evinde okumak pişmanlıktır. Farklı yerlerde farklı ortamlarda bulunup insan ayaklarının üzerinde durmayı öğrenmeli bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı