Ailemin her karne günü azarlaması

Terbiyesizlik yapmadan izah et şöyle ki 'benim ortalamam düşük değil size düşük geliyor aynı anda derslerin ağır olması okulda maske takmak da insanı zorluyor elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum' demen yeterli olacaktır yine azarlıyorsa ortalamanı yükselt. :D

Anlamıyorlar, en iyisi olmanı istiyorlar.

Çocuklar ebeveynlerin aynasıdır diyeceksiniz. En fazla tokat yersin. Ahlak sınırlarını aşmadığınız sürece gerçekleri anlatın.
Siz ne kadar kitap okuyor, kendinizi geliştiriyorsunuz ki de sizi örnek alıp da en iyisi olayım diyeceksin.
Ebeveynler kendilerinin olmadığı şeyleri çocuklardan bekleyemezler.

Kaldı ki neyin en iyisi? Belki tanrı müzik kulağı bahşetti, diğerine sayısal zeka verirken bana el yeteneği verdi.
Ahh ah. Çok yanlış popülist söylemler var. Eğitim gençlerden değil, ebeveynlerden başlamalı.
Geleceği de Z kuşağı değil, o çocuklara örnek olacak ebeveynleri değiştirebilir.

@Re Malaka haklısınız.
Genelde not kıyaslamayı bir tanıdığının çocuğundan ya da sınıfındaki birinden yapıyorlar ve ondan daha da iyi olmanızı istiyorlar, sidik yarıştırır gibi. 😂

O zaman son çare:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı