Ailemin teknoloji cahili olması

Ailene açtığın bu konuyu bi' gösterir misin? Cidden bunu görsünler, birilerinin bilgili olmadan yorum yapmaması lazım.

Güncellemelerin amacı var olan bir programa veya OS'e yeni faydalı özellikler getirmek ve/veya zararlı açıkları kapatmaktır, bunun onu bunu şunu indirmekle ne alakası var? :D

Ailene söyle, bilgisayar kullanıyorlarsa ve içinde Windows 8.1 veya daha güncel bir OS varsa 7'ye veya XP'ye geçsinler. Madem savundukları bu, dediklerini kendileri de yapsınlar ama "bu disk görmüyor, bu kasıyor, bu açılmıyor" laflarını da söylemesinler. :)

Bu son dediğimi cidden yap bu arada, kendileri deneyim etsinler bir şeyi güncellemenin sadece oyunlarla alakalı olmayıp önemli olduğunu.

14, 1 haftaya LGS var.
Annem LGS'den sonra günde 1 saat izin vereceğim ama güncelleme olursa o 1 saati kullanamazsın diyor. Garip biri.

Python indir ve basit range, print gibi komutlarla aileni yazılım öğreniyorum diye kandır. Daha çok bakmana izin verirler.

14, 1 haftaya LGS var.
Annem LGS'den sonra günde 1 saat izin vereceğim ama güncelleme olursa o 1 saati kullanamazsın diyor. Garip biri.

LGS'ye kadar 1 saat anlarımda, LGS sonrası niye 1 saat :D

Sinir oldum. Bir de 12 senelik laptop var bende. Minecraft'ta 60-70 FPS veriyor. Yani hala sağlam. Film izlerken donunca diyor ki sen yaptın bu bilgisayarı oyun indire indire. Ne alakası var ya.

Aynısı hocam. Geçen ay Windows 7 kurduydum driverlar uyumsuzdu niye format atıyorsun diyorlardı tekrardan Windows 10 kurduğumda neden kuruyorsun demişlerdi.

Babama diyorum telefonumun işi bitti bu daha gitmez diyorum yok. Bir telefon gösterdim telefonun fiyatı şu kadara kadar düşsün alırım dedi imkansız o dedim evet imkansızdı da zaten telefon daha pahalı oldu.
Şu anki telefonu elimi ısıtmak için falan kullanıyorum tarayıcıyı açınca bir güzel ısıtıyor. Şarjına deyinmiyeceğim bile.

Bu arada daha iyi davranmalarını istiyorsan bilgisayarı iyi kullanabildiğini kanıtla.

Babama diyorum telefonumun işi bitti bu daha gitmez diyorum yok. Bir telefon gösterdim telefonun fiyatı şu kadara kadar düşsün alırım dedi imkansız o dedim evet imkansızdı da zaten telefon daha pahalı oldu.
Şu anki telefonu elimi ısıtmak için falan kullanıyorum tarayıcıyı açınca bir güzel ısıtıyor. Şarjına deyinmiyeceğim bile.

Bu arada daha iyi davranmalarını istiyorsan bilgisayarı iyi kullanabildiğini kanıtla.
3500 tl ye aldığım telefona çok pahalı demişlerdi.
Bunu denedim, çok fena sonuçlandı...
Yazamam buraya.
Anlıyoruz hocam...

Yeni konular

Geri
Yukarı