Ailemin teknoloji cahili olması

Şahsen daha agır yazılım dili bilmedigimi bildikleri için bunu dediler.
O zaman ogren. Hem kendine faydan olur hem de belki bir umut olabilir.

Onlara teknolojinin sadece oyun icin olmadigini anlatabilirsin. Guncelleme konusunda da ozellik eklemesi, zararli aciklarin kapatilmasina yariyor. Arasinlar bakalim Monster'i, destek ekibi ilgili onlarin. Sarja takili olunca sadece oyun oynanmiyor.

O zaman ogren. Hem kendine faydan olur hem de belki bir umut olabilir.

Onlara teknolojinin sadece oyun icin olmadigini anlatabilirsin. Guncelleme konusunda da ozellik eklemesi, zararli aciklarin kapatilmasina yariyor. Arasinlar bakalim Monster'i, destek ekibi ilgili onlarin. Sarja takili olunca sadece oyun oynanmiyor.
*aradıktan sonra bruh olmalarını izlemek içini azimle doldurdu*

Ailem bu konuda tam bir cahil!
Neden mi?
Şimdi ilk olarak güncel bir cihaz kullanıyorum. Ve bu sebeple sık sık (gerek Windows, gerek Intel gerekse NVIDIA'ya ait) güncellemeler geliyor.
Sorun şu her güncelleme geldiğinde azar işitmem! Evet güncelleme gelince azar işitiyorum!

Güncellemeyi yapma diyorlar diyorum ki "ama güncellik için lazım." bana bağırma tepkisi geliyor. Bağırmıyorum diyorum bu sefer bağırıyorsun, fişini çekerim diyorlar. Windows güncelleme yaparken çekme çöker diyorum bana ne diyorlar. Sonra sen kesin oyun/program indirdiğin için güncelleme var yalancı diyorlar.
Diyorum ki hayır bu gerekli diyorlar ki "o zaman Monster'ı arayıp sorarız biz.".
Diyorum ki "ne alaka bu parça üreticisi ve Windows ile ilgili." aldığım tepki "işte onu soracağız neden güncelleme geliyor." diyorlar.
Daha da ileri gidip diyorlar ki "sürekli güncelleme yapıyorsun kesin bir şeyler indiriyorsun. Sürekli güncellemenden bilgisayar çökecek" diyorum ki ne alaka ama nafile.
Geliyorlar programların ve sürücülerin adlarını aratıyorlar Google'da ilk çıkan sonuca göre kızıyorlar. Mesela Game Ready driverını (NVIDIA) görüyorlar az buz ingilizceyle "burada oyun hazır hazıyor! Oyun oynuyorsun bak, yazıklar olsun sana!" diyorlar. Google'da Game Ready nedir diye aratınca oyunla ilgili bir şey çıkıyor yine azar işit sen mechaati...

Diyorlar ki laptopun fişini çek diyorum "niye?" diyorlar ki "sen açar oyun oynarsın!", diyorum ki "bu laptop ama. Bataryasi var." bu sefer susuyorlar tamam diyorlar sonra oyun açma diye burada bekliyorum diyorlar ve cidden bekliyorlar.

Böyle daha tonla örnek var...

Özellikle güncelleme ve Game Ready driverını görünce tepki vermeleri beni sinir ediyor. Bana inamıyor Monster'ı aramakla tehdit ediyorlar.

Hatta bana eski laptopta bu kadar güncelleme yoktu diyorlar. Eskisi 15 senelikte olmamasi normal deyince o zaman bunda da olmasın diyorlar.

Ve bu sürekli tekrarlanıyor evde. Ailemi seviyorum ama bu konuda davranışları çok cahilce.

İçimi dökmek istedim. Yazım hatam varsa affola.
İnan dostum, bunu yaşayan tek sen değilsin 😂 ;)

Geri
Yukarı