Ailemle yaşadığım kumbara sorunu

Şu an halihazırda kumbarada 400 500 TL birikik bütünletilip hangi krediye gidecek bakalım.
Ailen krediye bulaştıysa sen o kumbarada ki paranın gitmesine alış şimdiden. Ya hanım evladı olacaksın, sesini çıkarmayacaksın, ya da arsız olup konuşmayı bileceksin.

Bir şeyi gizlemeyi beceremiyorsan kusura bakma da yapacak bir şey yok. Kendinde güvenin geldiği zaman konu aç 1000 tane yol sayarım sana.

Tamam arkadaşlar çok teşekkürler deneyeceğim bir şeyler.

Dostum sana uyguladıklarını 3 yaşındaki çocuğa uyguluyorlar.

Ailen krediye bulaştıysa sen o kumbarada ki paranın gitmesine alış şimdiden. Ya hanım evladı olacaksın, sesini çıkarmayacaksın, ya da arsız olup konuşmayı bileceksin.

Dinle bu arkadaşı.

Ben tam ortayım. Dışımda hanım evladı. İçimde arsız.

O işler öyle olmuyor ustam. Ben de senin yaşına uzak değilim ve görüşmek istersen Bursa'dayım haberin olsun. Kendi karakterini oturtman lazım. Bak eskiden bedenimi kullanan bir Fatih vardı. Pısırıktı, hanım evladı idi, çıt kırıldım, hakkını aramayan, konuşamayan, utanan bir çocuk. Bu çocuk bunlar yüzünden artık içimde yaşayan bir ceset. Yerine ben geldim. Haksızlığa karşı susmam, korkmam, üzülmem, sesimi çıkartırım, kendimi belli ederim, dost düşman iyi seçerim.

Hayatta bir tavrın, çizgin olması, o çizgiyi de bozmaman gerekiyor.

Ailene söyle bu para benim harçlık, birikim, kazanımlarından oluştu sizin bu parada söz hakkınız yok para bana ait sorumluluğu da harcayıp/harcamama yetkisi de bana ait de tabii basit ve sakince bağırıp çağırmadan.

Ayrıca birikimini bu gün ailenin almasına ses çıkarmazsan yarın sen büyüdüğünde de senden sürekli para isteyebilirler karışabilirler birikimlerine.

Ailene söyle bu para benim harçlık, birikim, kazanımlarından oluştu sizin bu parada söz hakkınız yok para bana ait sorumluluğu da harcayıp/harcamama yetkisi de bana ait de tabii basit ve sakince bağırıp çağırmadan.

Ayrıca birikimini bu gün ailenin almasına ses çıkarmazsan yarın sen büyüdüğünde de senden sürekli para isteyebilirler karışabilirler birikimlerine.

Ve onların iki sihirli sözü. Seni bu zamana kadar hangi parayla büyüttük ve seni 9 ay karnımda taşıdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı