Ailenin bilgisayarda çok oyun oynadığınızı sanması

• Konuyu başlatan Bropa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 6B
Aynı durumu Lisede çok yaşadım ve hala yaşıyorum. Ailen teknolojiye karşı cahilse yapacak bir durumun yok dostum. İleride kendi ayaklarının üzerinde durunca kendi evini tutup yaşamaktan başka çaren yok.

Ben dersteyken Alt+Tab yapmakla suçluyorlar, bir şey öğrenmişler, onu da yarım öğrenmişler. Ekranda ders olsa dahi yine de oyun oynuyorum sanıyorlar. Bak alt sekmelerde bir şey yok diyorum, sen gizlemişsindir onu, ben anlamam babana anlat diyor annem. Babam geliyor, ona anlatıyorum dersim olduğunu, sen okumazsan valla üzülmeyeceğim diyor, moralimi bozuyorlar. Bilgisayarda zaten çok oyun oynayan birisi değilim, günde en fazla 1 saat oynarım, bunlar da tam ben oyun oynarken gelirler akşama kadar oyun oynuyorum muamelesi yaparlar. Klasik Türk Ebeveyni, yapabileceğimiz bir şey yok, insan ana babasını değiştiremiyor.

Ben dersteyken Alt+Tab yapmakla suçluyorlar, bir şey öğrenmişler, onu da yarım öğrenmişler. Ekranda ders olsa dahi yine de oyun oynuyorum sanıyorlar. Bak alt sekmelerde bir şey yok diyorum, sen gizlemişsindir onu, ben anlamam babana anlat diyor annem. Babam geliyor, ona anlatıyorum dersim olduğunu, sen okumazsan vallahi üzülmeyeceğim diyor, moralimi bozuyorlar. Bilgisayarda zaten çok oyun oynayan birisi değilim, günde en fazla 1 saat oynarım, bunlar da tam ben oyun oynarken gelirler akşama kadar oyun oynuyorum muamelesi yaparlar. Klasik Türk ebeveyni, yapabileceğimiz bir şey yok, insan ana babasını değiştiremiyor.

Az önce geldi. 3 saattir ödevlerle uğraşıyorum. PC elime geçeli 1 saat oldu. PC zar zor kurtardım yahu. Yok böyle bir şey.

Corona yüzünden evlere kısıldık. Dersler de artık Online oluyor. Günde neredeyse 6-7 saat PC başında derste oluyorum. Tabii daha sonra bu derslerin verdiği streesten, yorgunluktan dolayı kafa dağıtmak için oyun oynuyorum. Her zaman değil tabii. Film izlerim, Discord'da takılırım, editlerle falan uğraşırım. Ödevlerimi de yaparım tabii ki. Annem bir kere görmüş oyun oynadığımı, artık her PC başında beni gördüğünde oyun oynadığımı sanıyor. Bu akşam "Artık PC'ye gitme, insan ne kadar oyun oynar? TV izle." dedi. Sinirli şekilde cevap verdim. Oyun oynadığımı ispat edemeyince sustu. Gece de babam geldi. PC başında gördü (Oyun oynadığımı sanıyor o da.) fakat Windows Update yaptığı gereksiz güncellemeden sonra eski sürüme dönmek için uğraşıyordum. Onunla biraz tartıştık. PC'de işlerim var, alamazsın benden dedim. Sinirlendi biraz, bir de gece 11'den sonra PC yasağı getirdi. Ne yapacağım?
Onlar da senin iyiliği düşünüyor. Böyle saygısızca ters ters cevaplar vereceğini düzgünce anlatabilirdin. 6 7 saat derste olduğunu düzgünce söyleseydin onlarda bişey demezdi zaten.

Onlar da senin iyiliği düşünüyor. Böyle saygısızca ters ters cevaplar vereceğini düzgünce anlatabilirdin. 6 7 saat derste olduğunu düzgünce söyleseydin onlarda bir şey demezdi zaten.

Aynı evde yaşıyoruz. Bunu fark etmek bu kadar zor olamaz. İnsan yorgun oluyor. Üstüne bir de böyle sorunlar gelince sinirleniyorum.

Aynı evde yaşıyoruz. Bunu fark etmek bu kadar zor olamaz. İnsan yorgun oluyor. Üstüne bir de böyle sorunlar gelince sinirleniyorum.
Senin de dediğin gibi anlamıyor olabilirler. Yorgun olman bence ailene saygısızlık yapma gibi bi sonucu doğurmamalı. Düzgünce konuşarak hem onların kalbini kırmayıp hem sorununu çözebilirsin. Benim çocuğum bana öyle bi cevap verse dünyam başıma yıkılabilirdi. Cidden çok üzülürdüm.

Corona yüzünden evlere kısıldık. Dersler de artık Online oluyor. Günde neredeyse 6-7 saat PC başında derste oluyorum. Tabii daha sonra bu derslerin verdiği streesten, yorgunluktan dolayı kafa dağıtmak için oyun oynuyorum. Her zaman değil tabii. Film izlerim, Discord'da takılırım, editlerle falan uğraşırım. Ödevlerimi de yaparım tabii ki. Annem bir kere görmüş oyun oynadığımı, artık her PC başında beni gördüğünde oyun oynadığımı sanıyor. Bu akşam "artık PC'ye gitme, insan ne kadar oyun oynar? TV izle." Dedi. Sinirli şekilde cevap verdim. Oyun oynadığımı ispat edemeyince sustu. Gece de babam geldi. PC başında gördü (oyun oynadığımı sanıyor o da.) fakat Windows Update yaptığı gereksiz güncellemeden sonra eski sürüme dönmek için uğraşıyordum. Onunla biraz tartıştık. PC'de işlerim var, alamazsın benden dedim. Sinirlendi biraz, bir de gece 11'den sonra PC yasağı getirdi. Ne yapacağım?

Şimdi anlamadığım şey şu. Gece 11'den sonra ceza aldın. Peki nasıl bu konuyu yazdın? (Ya troll konu ya da arkadaş yasağı aldırmıyor ki böyle devam et ileride ailende bunu söylemekten vazgeçer)

Geri
Yukarı