Ailenin bilgisayarda çok oyun oynadığınızı sanması

• Konuyu başlatan Bropa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 6B
Kardeşlerim ailenize kızmayın. Sizi bir kere oyun oynarken görseler artık PC başında farklı işle de uğraşsanız oyun oynuyorsunuzdur. Tabi bu oyunların ne kadar keyifli olduklarını tatmadıkları için sadece kızıyorlar saçma geliyor çünkü onlara. Derdinizi açık bir şekilde anlatın. Günün kaç saati ders çalıştığınızı dışarı çıkamadığınızı tek eğlencenizin bu olduğunu belirtin. Ailenize dersler ile oyun veya sosyal şeyler arasında bir denge kurmuş olduğunuzu göstermeniz gerekli. Zaten karşılarında sizleri sorumluluk sahibi kendinden emin olarak gördüklerinde söyledikleri tavsiyeden öteye geçmez.

Oyunla dersleri ayırt edemiyorlar.

Corona yüzünden evlere kısıldık. Dersler de artık Online oluyor. Günde neredeyse 6-7 saat PC başında derste oluyorum. Tabii daha sonra bu derslerin verdiği streesten, yorgunluktan dolayı kafa dağıtmak için oyun oynuyorum. Her zaman değil tabii. Film izlerim, Discord'da takılırım, editlerle falan uğraşırım. Ödevlerimi de yaparım tabii ki. Annem bir kere görmüş oyun oynadığımı, artık her PC başında beni gördüğünde oyun oynadığımı sanıyor. Bu akşam "artık PC'ye gitme, insan ne kadar oyun oynar? TV izle." dedi. Sinirli şekilde cevap verdim. Oyun oynadığımı ispat edemeyince sustu. Gece de babam geldi. PC başında gördü (oyun oynadığımı sanıyor o da.) Fakat Windows Update yaptığı gereksiz güncellemeden sonra eski sürüme dönmek için uğraşıyordum. Onunla biraz tartıştık. PC'de işlerim var, alamazsın benden dedim. Sinirlendi biraz, bir de gece 11'den sonra PC yasağı getirdi. Ne yapacağım?

Biraz geç ama diyeyim.
Kullandığın modemin markası neyse gitdeki bana geçmişi dökün diye 7 saat ders 2-3 saat eğlence yazısını baban görsün.
O zaman Türk ailelerin bilmişliği ama esasında hiçbir şey bilmediği açığa çıkıyor.

Aynısı, Windows update sırasında kapa laptopu diyor.
Güncelleme var diyorum tamam yine de kapat diyor.
Laptop bozulur diyorum hala kapat diyor!

Yeni konular

Geri
Yukarı