Ailenin ders çalışmanızı istemesi

Alican_123

Hectopat
Daha fazla  
Selam ben lise 1. sınıfım ve hayatımdan memnun değilim canım ders yapmak istemiyor. Bilgisayar bakmak istiyorum ama ailem çok baskıcı babam eğer 2. sınavlardan 90 altında alırsan sanayiye gönderecekmiş okuldan alıp. Neymiş düşük not getieceğine git çalış diyor. Annem diyorum böyle böyle diyor, işim var, sen de ders çalış. Tamam diyorum, çalışmaya başlıyorum, 1 saat sonra canım sıkılıyor ve yaptıklarım da yanlış çıkıyor. Ben ne yapayım? Bir yardım edin. Kitap okuyorum, annem diyor test çöz. Ben diyorum hoca ödev verdi, kitap okunacak diyorum, sen test çöz diyor. Delireceğim. Arkadaşlarıma soruyorum ne yapıyonuz diye, diyorlar PC ve telefon bakıyoruz. Sadece benim ailem mi böyle?

Vallahi benim annem babam gayet rahat bırakıyor beni. Her istediğimi (abartmamak ve zararlı olmamak kaydıyla) yapabiliyorum. Sanırım sizinkiler biraz eski kafa ya da kendi çektiklerini senin çekmeni istemiyorlar.

Selam ben lise 1. sınıfım ve hayatımdan memnun değilim canım ders yapmak istemiyor. Bilgisayar bakmak istiyorum ama ailem çok baskıcı babam eğer 2. sınavlardan 90 altında alırsan sanayiye gönderecekmiş okuldan alıp. Neymiş düşük not getieceğine git çalış diyor. Annem diyorum böyle böyle diyor, işim var, sen de ders çalış. Tamam diyorum, çalışmaya başlıyorum, 1 saat sonra canım sıkılıyor ve yaptıklarım da yanlış çıkıyor. Ben ne yapayım? Bir yardım edin. Kitap okuyorum, annem diyor test çöz. Ben diyorum hoca ödev verdi, kitap okunacak diyorum, sen test çöz diyor. Delireceğim. Arkadaşlarıma soruyorum ne yapıyonuz diye, diyorlar PC ve telefon bakıyoruz. Sadece benim ailem mi böyle?
Hayattaki en büyük derdin bu olsun kardeşim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yok, benim ailem de aynı şekilde.

Sizin iyiliğinizi istiyorlar aslında ama bunu doğru yapamıyorlar.

Sanayi işi korkutma amaçlı.

Her yaz gönderiyorlar şaka değil babamda sanaide çalışıyor.
Hayattaki en büyük derdin bu olsun kardeşim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Günah olmazsa ilk işim o

Hocam günde belli bir saat çalıştıktan sonra bilgisayara bakabilirsiniz, onlara da anlatırsan hoşgörüyle karşılarlar.

Dostum ilk önce dersini çalış günde bir süre koy onu yaptıktan sonra istediğini yapabileceğini ailenle görüş.

Olmuyor denedim dedim saat 21:00 kadar ders çalışacağım dedim ondan sonra ne yapacan dediler bende PC bakacağım dedim neden diyorlar ders çalışsana diyorlar anlamdımki ne yapayım kendişmi hap sedip kafamı kitapdan mı kaldırmayayım vallahi diğer ailelere özeniyorum.
Hocam günde belli bir saat çalıştıktan sonra bilgisayara bakabilirsiniz, onlara da anlatırsan hoşgörüyle karşılarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı