Ailenin dinine çok düşkün olması

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Bu akşam, istanbulkartların önündeki fotoğraf, tartışma meselesine döndü. Ben, istanbulkartlarının üstündeki fotoğrafın saçma olduğunu ve daha modern bir tasarım yapılabileceğini -zaten yapıldı- söyledim. Ailem ise hemen, "sen din düşmanı mısın?" dedi :D bu arada, kartların değişmesine değil, kartın üstündeki camii fotoğrafı olduğu için "din düşmanı mısın" dedi. Cidden bazen çok sinir bozucu oluyor.

Sizlerin aileleri de böyle mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim ailem de benzer yönde ancak ağızlarının payını verebiliyorum bu konuda, dindar olmalarına karşın bilgileri gerçek hayata göre yetersiz kalıyor. Haliyle çokta bir şey yapamıyorlar, hatta öyle ki son yıllarda ailemdeki dindarlık gitgide azalıyor.

Aileniz ile fikir ayrılıklarına düşebilirsiniz. Haklısın Anne diyerek bütün olayı çözüp fikirlerini içinde yaşaman senin adına harika olur. En azından fikirlerine saygı duyulmadığının farkına varmazsın.

Bu akşam, istanbulkartların önündeki fotoğraf, tartışma meselesine döndü. Ben, istanbulkartlarının üstündeki fotoğrafın saçma olduğunu ve daha modern bir tasarım yapılabileceğini -zaten yapıldı- söyledim. Ailem ise hemen, "sen din düşmanı mısın?" dedi :D bu arada, kartların değişmesine değil, kartın üstündeki camii fotoğrafı olduğu için "din düşmanı mısın" dedi. Cidden bazen çok sinir bozucu oluyor.

Bende böyle bir tepki olmaz ama babam büyük ihtimalle camii var ne güzel işte derdi.

İstanbulkarttı görmedim fakat İstanbul camileriyle ünlü olduğu için temsili cami fotoğrafı olması pek saçma değil. Hem kart üzerinde cami görüp bunun modern olmadığından rahatsız olmanız da sizin dininizi sorgulatır.

Bir fotoğrafı modern bulmamak veya daha iyisinin yapılabileceğini düşünmek dininizin zayıfladığının göstergesi değildir. Kültürü bol bir devlette koyacak onlarca şey var iken cami fotoğrafı konulması arkadaşa garip gelmiş olabilir.
Ki bence de garip.

Evet aynı durumdayız maalesef.

Bir fotoğrafı modern bulmamak veya daha iyisinin yapılabileceğini düşünmek dininizin zayıfladığının göstergesi değildir. Kültürü bol bir devlette koyacak onlarca şey var iken cami fotoğrafı konulması arkadaşa garip gelmiş olabilir.
Ki bence de garip.

Evet, dediğiniz gibi. Sadece daha iyi kültürler varken ve fotoğraflar olabilecekken, caminin koyulması, beni eleştirmeye itti.

Benim ailem de benzer yönde ancak ağızlarının payını verebiliyorum bu konuda, dindar olmalarına karşın bilgileri gerçek hayata göre yetersiz kalıyor. Haliyle çokta bir şey yapamıyorlar, hatta öyle ki son yıllarda ailemdeki dindarlık gitgide azalıyor.
Bana da öğretin ustam.
(Ciddiyim.)

Yeni konular

Geri
Yukarı