Ailenin dinine çok düşkün olması

Sen de haklısın ama din tarafından sorgulanması saçma.

Hocam ayasofya camii uluslararası alanda bilinen ve ünlü bir yapı. Bunun pek dinle alakalı olduğunu düşünmüyorum. İnternette İstanbul'u araştırdığınızda birçok camii göreceksiniz. Özellikle yabancı sayfalarda. Onlar buna din gözüyle değil tarihi, kültürel yapılar olarak görüyorlar.

Hocam ayasofya camii uluslararası alanda bilinen ve ünlü bir yapı. Bunun pek dinle alakalı olduğunu düşünmüyorum. İnternette İstanbul'u araştırdığınızda birçok camii göreceksiniz. Özellikle yabancı sayfalarda. Onlar buna din gözüyle değil tarihi, kültürel yapılar olarak görüyorlar.

Mesajınızdan haklılık akıyor ancak ailesi açısından söylemiştim olayı hemen dine çekmişler de.

İstanbulkarttı görmedim fakat İstanbul camileriyle ünlü olduğu için temsili cami fotoğrafı olması pek saçma değil. Hem kart üzerinde cami görüp bunun modern olmadığından rahatsız olmanız da sizin dininizi sorgulatır.
Ne alaka dayı? Ben teknolojik şeyler istiyom belki ne alaka yav ne alaka dini sorgulatmak? Her şeyi geçtim bundan kime ne? :D

Eski İstanbul kartta, ki hala satılır simitçilerde vs. tarihi yarım adanın silüeti vardı. Bence de sıkıcı yani İstanbul sadece buradan ibaret değil, sadece Müslüman'lar yaşamıyor. Orası sembol olduğu kadar bir St. Antuan'da İstanbul'un sembolüdür. Çok uluslu bir şehir ama mesela bir kilise koyulsa büyük ihtimalle olay olurdu. Dünyadaki büyük şehirlerde de bildiğim kadarı ile örneği yok bu kart olayının. Yeni kartlar bence muhteşem.
Kalpli tasarımlar da çok pozitifi renkleri her türlü eskisinden iyi. Ailenize bunu anlatmanız ise bence imkansız o düşüncelerde ise. Çok ters düşmeyin ama umursamayın da.

Dosya Ekleri

• 1638484541992.png
    1638484541992.png
    472,8 KB · Görüntüleme: 51
Ne alaka dayı? Ben teknolojik şeyler istiyom belki ne alaka yav ne alaka dini sorgulatmak? Her şeyi geçtim bundan kime ne? :D
Orada rahatsız oluyorsan kendi dinini sorgularsın anlamında söylemiş galiba da, dümdüz ateist de olabilirsin yani stokta Müslüman olarak mı doğuyorsun anlamadım. Başkası dinimi sorgulayacak olursa ben de Allah mısın diye sorarım açıkçası.

Geri
Yukarı