Ailenin dinine çok düşkün olması

Bir fotoğrafı modern bulmamak veya daha iyisinin yapılabileceğini düşünmek dininizin zayıfladığının göstergesi değildir. Kültürü bol bir devlette koyacak onlarca şey var iken cami fotoğrafı konulması arkadaşa garip gelmiş olabilir.
Ki bence de garip.
Ne koysunlar pasam soyle hemen mail yazicam senin icin.

Mübarek camilere herkes sevgi saygı içinde olmak zorunda. Anneni seni rızkını dünyayı yaratan Allah. Anneler bazen uyarır. Cehennem odunu olma diye. Odun olduktan sonra geri dönüşü yok. Bu dünyada geri dönüşü var. Güneş ters taraftan doğana kadar ölene kadar tabi. Dinine çok düşkün olmakta zorunda imtihan dünyası burası. Bende kardeşime söylüyorum. Güzellikle söyliycen tabi yoksa nefsi devreye girer karşı gelmeye başlar. Dünyanın çoğu çok fazla insan kafir. Yani cehennemden çıkamıycak hiç. Kafir olarak ölenler için geçerli tabi.

İstanbul denilince akla gelen İstanbul ile bağdaştırılacak belli başlı şeyler var. Camiler, köprüler, Kız Kulesi ve Galata Kulesi. Kısacası İstanbul ile bağdaştırılacak bir görsel seçeceksen elimizde fazla bir seçenek yok. Bu dört seçenekten hangisi seçilirse seçilsin mantıksız bir seçim olmazdı. Yani kartın üstünde cami olması son derece normal bir şey. Ayrıca kartın üstünde hangi cami var bilmiyorum ancak rastgele bir köy camisi değildir. Sultanahmet Camii gibi tarihi ve önemi olan camilerden birini kullandıklarından adım gibi eminim. Kartın üstünde olan camiye bakarak "bu ne ya, daha modern bir şey yapsaydınız keşke" diyorsan sorun sendedir. Zira o görseldeki camileri görmek için insanlar binlerce, on binlerce kilometre kat ediyor.

Mübarek camilere herkes sevgi saygı içinde olmak zorunda. Anneni seni rızkını dünyayı yaratan Allah. Anneler bazen uyarır. Cehennem odunu olma diye. Odun olduktan sonra geri dönüşü yok. Bu dünyada geri dönüşü var. Güneş ters taraftan doğana kadar ölene kadar tabi. Dinine çok düşkün olmakta zorunda imtihan dünyası burası. Bende kardeşime söylüyorum. Güzellikle söyliycen tabi yoksa nefsi devreye girer karşı gelmeye başlar. Dünyanın çoğu çok fazla insan kafir. Yani cehennemden çıkamıycak hiç. Kafir olarak ölenler için geçerli tabi.
Saygı duyarım ama neden sevgi içinde olmak zorundayım? Yorumu kime göre neye göre yapıyorsun?

Geri
Yukarı