Ailenin Oyun Karşıtlığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Düşünceme göre ailelerin evdeki bilgisayardan daha çok sevmediği bir şey varsa o da internet kafedir. Ara sıra internet kafeye git ve internete gittiğini belli et veya gittiğini bilsinler bir şekilde. Belki internet kafeye gitmemen için eve bilgisayar alabilirler. Tabi ki internet kafeye gitmeni yasaklamaları daha çok yüksek bir ihtimal. Ne kadar doğru bir tavsiye bilmiyorum ama bana ortaokul yıllarımda bu sebepten dolayı bilgisayar alınmıştı. Arkadaşlarımda internet kafeye gitmemek için.

Sen üniversiteyi bitirip iş sahibi olana kadar bu böyle devam eder. Amaçları bir an önce işini eline alsın sonra istediği kadar oynasın demek.

Konu başka yerlere gidiyor toparlıyayım, akıllı telefonum ve eski de olsa bilgisayarım var fakat ne telefonu elleyebiliyorum, ne bilgisayarın başına oturabiliyorum. Şu an yaz tatilindeyiz diye biraz saldılar ama okullar başlayınca sıkı yönetim tekrar başlayacak.
Hocam ailem internet kafelerin cinsel içerikli yayın izlenen yerler olduğunu sanıyorlar.

Konu başka yerlere gidiyor toparlıyayım, akıllı telefonum ve eski de olsa bilgisayarım var fakat ne telefonu elleyebiliyorum, ne bilgisayarın başına oturabiliyorum. Şu an yaz tatilindeyiz diye biraz saldılar ama okullar başlayınca sıkı yönetim tekrar başlayacak.
Hocam ailem internet kafelerin cinsel içerikli yayın izlenen yerler olduğunu sanıyorlar.
Aileni bir internet kafede gezintiye çıkar veya kamera ile çek göster, sanırım şimdiye kadar gördüğüm en saçma düşünce buydu.

Şahsen bende (senin kadar olmasada) aynı evrelerden geçtim. Üniversiteyi kazandıktan sonra emin ol izin verirler. Senin amacın tamamen Ygs-Lys olsun ilerde annene dua edersin böyle davrandı diye. Ben ygs lys maratonundan sonra 1 hafta kalkmadığımı bilirim.

Üniversiteye geçene kadar beni de pek rahat ettirmediler. Son 4 yıldır kimsenin umrunda değil bu durum. Aslında biraz acıyorlar. Bunalıma girdiğim dönemlerde sadece oyuna sararım. Öyle normal dönemlerde beğenilip oynanacak oyunlar bile değil. İyisiyle kötüsüyle yaşadığın dönemin keyfini sür. O tadı bir daha bulman zor. Birşeyler yasaklandıkça daha bir güzel oluyor. İlerleyen zamanlarda ise sadece boş vakit öldürme ve geçmişin acısını çıkarma aracı oluyor. Belki abartmış gibi görüyorumdur ama nasıl açıklayacağımı bilemedim. :D

Orta okuldaki halim geldi şimdi aklıma, sürekli ders çalışır kitap okurdum: başka yapacak bir şey yoktu. (PC, TV, Play station) Kendimden şüpheleniyordum, dışarıda futbol oynayan çocukların ne keyif aldığını düşünüp, acaba bende mi bir sıkıntı var diyordum. Onlarla oynamaya çıktım ve çıkış o çıkış uzun bir süre okul hayatım kötü gitti. Sonra yaz tatilinde çalışıp bir bilgisayar satın aldım. sonrada çok ani ve yanlış davrandığımı fark ettim, bence lise bitene kadar hayat tercihini okul hayatını ve sosyal hayatını zenginleştirmek üzerine yor çünkü bu durum önündeki uzun yıllar yapacağın mesleği kazanmanı sağlayacak Üniversite yıllarında da çalışıp ister: GTX1080 ister RX480 gibi kartlarla amiral gemisi bir sistem toplaman çok daha zekice olur.

Ailenin herhangi bir şeye karşıtlığı olabilir. Ancak bunu çocuğuna yansıtarak değil çözümlü yollarla yapabilir. Bence ailen çok ani kararlar veren bireyler. Daha 14 yaşındasın ve 18 yaşında nasıl davranacağını şimdiden kaleme almışlar. Teknoloji zararlı bunu herkes bilir ama kullanmamak veya kullandırttırılamamak istemez. Zararlı yönlerinden çok faydası dolu. Ailen ya sana güvenmiyor ya da kendileri bir şeyler yapamadığı için senin ön plana çıkmanı hedefliyor.

Arkadaşlar tekrar düşündüm de ister TEOG'dan 500 puanla çıkmış olayım ister sabahtan akşama kadar ders çalışayım, ailemin bu düşünceleri asla değişmez. Bu konuda büyük bir saplantıları var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı