Ailenin Oyun Oynama Yasağı Getirmesi

Ben de görünce direkt hortlatıp adamın yarasına niye tuz basıyorsunuz dedim içimden. Ben de üniversite ilk sınıftayım ve bir ara günde 8 saat(?) falan oyun oynuyordum diye annem babama bu kız delirdi deyip tartışma çıkardı. 2 aydır kısıtlama şeklinde oyun oynayabiliyorum. Ama gerçekten artık mecburen ders çalışıyorum boş vakitte, biraz işe yaradı sanırım :) .

Bana da aynısı oluyor ama biraz farklı Roblox bilen varsa şöyle diyorlar, ödevlerini çalış sana bir 150
Robux alacağım. Sınavda yani burs sınavında kazan sana 20 bin robux alayım diyorlar bir kere sınavdan 80 aldım bana 800 rObux alacaktı ama 1 ay bekledim al artık al artık diye tutturuyordum. Bu yüzden anladım ki ödevler oyundan daha çok önemliymiş onun yerine normal oyun oynuyorum. Teknolojiyi günde 1 saat ya da 1 buçuk kullanıyorum. Ödevi 7/24 şaka şaka 5 saat çalışıyorum ilk başta çok sıkıcı bundan daha sıkıcısı olmaz. Oyunu o zaman bir 12 ya da 15 saat oynuyormuşum ödevi haftada 1 saat demek ki şu an burs kazandım ödev çalıştığım için siz de dersinizi çalışın!

Benim annem babam da aynı şeyi yapıyor. i3 4 çekirdek 2.5 GHz ve 8 GB RAM'lı bir bilgisayarım var. ders çalışıyorum diyorum, kulaklık takılı diye oyun oynuyormuşum diye bağırıyorlar, sonra gelin bakın dediğimde özür dilıyorlar. bu böyle olur mu ya? hem şu an 4. sınıfım, 5'e geçeceğim ama bütün oyunları silmişler, paralı olanları bile ve e-posta ve şifreyi unuttum yeni hesap açın dediğimde de ona param mı vereceğiz diyorlar. Ne yapacağım ben de bilmiyorum.
Benim i3 4 çekirdek 2.5 GHz 8 GB RAM'lı bir bilgisayarım var ama annem ile babam dün akşam tüm oyunları silmiş paralı olanları bile bir de e-posta ve şifrelerini hatırlamıyorum :( bir de oyun oynama yasağı koymuşlarmış 4. sınıfa gidiyorum ama oyun oynayamıyorum ne yapabilirim bilmiyorum

Hep böyleler be şimdiki bu uzaktan eğitimde bilgisayardaki önyargılarını kırmaya çalış sonra zaten önyargıları kırıldığı için benimsiyorlar.

Arkadaşlar şimdi uzun süredir yaşadığım bir sorunu anlatmak istiyorum:
Bana 8. sınıfta sen çalış sana 5000TL bilgisayar alacağım sözleri tekrar tekrar verilerek ders çalışmam sağlandı, zararı oldu mu, olmadı şikayetim yok. Sonra bana bahanelerle, ağlamalarla annem zorlatıp bütçeyi düşürttürdü üzerine bir de söz verdirtti ders çalış her gün diye. Neyse 2700TL'ye bilgisayarı topladım. Sonra babam bana git bilgisayarını yükselt dedi doğum günü hediyesi olarak gidip GTX1060 ile 960'ımı değiştirdim yine annem bir sürü sorun çıkarttı yok ders çalışmaz bağımlı olur falan diye moralim bozuldu.
Neyse hayatımdan mutluyum ama sorun şu ki 10. sınıfta ders notlarım pek iyi değil ama bunun bilgisayarla alakası yok. Kısaca kafamın almaması yüzünden ne yaparsam yapayım notlarim iyileşmiyor diyebilirim. Tek istediğim her gün 1-2 saat oyun oynamak en kötü internette gezilmek ama bizim evde bilgisayarın önünde ne amaçla oturursan otur kafanda kulaklık varsa oyun oynanıyor sayılıyor ve saçma sapan tepkiler veriliyor. Saatlerce dedemin, annanemin haberlerden gördüğü salak bilgisayarla ilgili şeyleri bana nutuk şeklinde anlatması da cabası. Üstüne hayatında bir şeye yaramamış dayımın evimizde beleş beleş yatıp her gün bilgisayarımdan ben bilmiyormuşum gibi +18 içerik izleyip interneti ayın ilk günlerinde bitirip neden bitti deyince suçu bana atması bir de ben akşamleyin yok geç yatıyorum diye anneme ispiyonlamasıyla tam kanser olmuş durumdayım.
En son bir taktik geliştirmiştim eve gelip uyuyıp 9 gibi kalkıp oturuyordum hem okulun erken başlaması yüzünden oluşan uykusuzluk sorunum çözülüyordu hem de kimse bana bağırmamışken kafa dinliyordum. Şimdi yok uyuma erken oldu, yok bilgisayarını başka odaya taşıyalım yok hafta içi bilgisayar yok. Ben anlamıyorum bu düşmanlık ne arkadaş sanki bilgisayar oynayınca radyasyon yiyoruz beyin hücrelerimiz ölüyor.
Akşamları kapım dinleniyor klavye sesi var mı diye, yok dayım her 15 dakikada bir gelip rahatsız ediyor, elime telefonu alıp elektronikle ilgili videolar izliyorum ilgimi çekiyor diye gelip oyun oynamaya telefondan başladı şimdi deniyor, yok izlediğim şeyi gösterince bu neyine yarayacak diyor ben anlamıyorum. Sana ne deyince her şeye cevap vermek zorunda mısın deniyor, yok kambur yürüme hepsi bilgisayardan oturmaktan oluyor yok bunu yapma yok sana hiçbir zaman bakmayacağın matematik kitabı aldım, yok kitap neden okumuyorsun bunu yaşayan ve kendisine küçük çocukmuş gibi davranılan tek 15 yaşındaki şahsiyet ben miyim merak ediyorum.

Yemin ederim sırf bu yoruma cevap yazmak için hesap açtım çünkü içimi dökmek gerekiyor. Her şey 2019 Haziran ayında başladı abim bana dedi ki; git bakkaldan sigara al gel sana 4 lira veriyorum kalanını yazdır, dedi. Bende bakkala gittim, abiye dedim ki abi 4 liram var kalan parayı yazdırabilir miyim? Dedim oda hayır dedi. Bende evde ekmek olmadığı için ekmek aldım eve gelince abim sanki hayatı sigaraya bağlıymış gibi 25 kuruş para üstünü görünce kalp krizi geçiriyormuşcasına parayı elinden attı ve dedi ki; Allah belamı versin ki seni bir daha PC'ye oturtmayacağım seni PC'ye oturtan en adi o. Çocuğu! Dedi. Ve her şey o zaman başladı o günden beri neredeyse hiç PC'ye oturtmuyor çalıştığı günler sadece birkaç defa PC'ye geçebildim ondan sonra daha neredeyse hiç oturamadım, abim 2020 Ağustos aylarında üniversiteye başladı o günden beri hiç beni PC'ye oturtmuyor. 1 haftalığına orduya gitmişti annemle ordudan geldikten sonra PC'ye dokunamadım bile hatta dokunmayı geç odaya bile giremedim resmen. Az önce abime tekrar dedim; abi şifreyi yazsana oyun oynayacağım. Dedim oda bana; s. Git diye cevap verdi bende neden deyince; burası benim odam ben odada yemek yerken sen PC mi oynayacağım? Dedi bende dedim ki; e bunu hep yapıyorum? Oda dedi ki; ben artık büyüdüm odamda yalnız kalmak istiyorum. Dedi bende ne alaka deyince hiçbir şey demeden kapıyı kapattı... Abim yüzünden artık PC'ye geçemez oldum ve bu benim canımı çok sıkıyor sırf bu yüzden abimden nefret eder oldum bir an önce askere giderse veya evlenirse şükür namazı kılacağım.

Yemin ederim sırf bu yoruma cevap yazmak için hesap açtım çünkü içimi dökmek gerekiyor. Her şey 2019 Haziran ayında başladı abim bana dedi ki; git bakkaldan sigara al gel sana 4 lira veriyorum kalanını yazdır, dedi. Bende bakkala gittim, abiye dedim ki abi 4 liram var kalan parayı yazdırabilir miyim? Dedim oda hayır dedi. Bende evde ekmek olmadığı için ekmek aldım eve gelince abim sanki hayatı sigaraya bağlıymış gibi 25 kuruş para üstünü görünce kalp krizi geçiriyormuşcasına parayı elinden attı ve dedi ki; Allah belamı versin ki seni bir daha PC'ye oturtmayacağım seni PC'ye oturtan en adi o. Çocuğu! Dedi. Ve her şey o zaman başladı o günden beri neredeyse hiç PC'ye oturtmuyor çalıştığı günler sadece birkaç defa PC'ye geçebildim ondan sonra daha neredeyse hiç oturamadım, abim 2020 Ağustos aylarında üniversiteye başladı o günden beri hiç beni PC'ye oturtmuyor. 1 haftalığına orduya gitmişti annemle ordudan geldikten sonra PC'ye dokunamadım bile hatta dokunmayı geç odaya bile giremedim resmen. Az önce abime tekrar dedim; abi şifreyi yazsana oyun oynayacağım. Dedim oda bana; s. Git diye cevap verdi bende neden deyince; burası benim odam ben odada yemek yerken sen PC mi oynayacağım? Dedi bende dedim ki; e bunu hep yapıyorum? Oda dedi ki; ben artık büyüdüm odamda yalnız kalmak istiyorum. Dedi bende ne alaka deyince hiçbir şey demeden kapıyı kapattı... Abim yüzünden artık PC'ye geçemez oldum ve bu benim canımı çok sıkıyor sırf bu yüzden abimden nefret eder oldum bir an önce askere giderse veya evlenirse şükür namazı kılacağım.
Başka bilgisayar almak dışında çare olduğunu sanmıyorum kendi odasında ki bilgisayara oturtmaması ne kadar normal bilemeyeceğim kardeşim olmadığı için ama sıkıntı olsa gerek, en iyisi doğum günü hediyesi ayağına falan bir bilgisayar iste ailenden.

Başka bilgisayar almak dışında çare olduğunu sanmıyorum kendi odasında ki bilgisayara oturtmaması ne kadar normal bilemeyeceğim kardeşim olmadığı için ama sıkıntı olsa gerek, en iyisi doğum günü hediyesi ayağına falan bir bilgisayar iste ailenden.

Benim annem silahlı oyunları yasakladı ben de Witcher 3 AC vb. oyunları oynamak zorunda kaldım ama PC yetersiz idi her şey 7. sınıfta başladı en yakın arkadaşım bana pre Minecraft hediye etti benim de en sevdiğim oyun hala Minecraft 1.8.9 dur.

Eskiden Normal bir şekilde rahatça oynuyordum bu lanet sigara olayından sonra işler değişti maalesef, Aileme defalarca bana yeni PC almaları için ricada bulundum ama reddettiler maalesef.Biz senin oyun oynaman için para mı harcayacağız diyorlar. Uzun süre daha bilgisayar olmadan yaşayacağım maalesef :( Of... Abimden bu yüzden nefret ediyorum kendisi birazda agresif biri orası ayrı sinir bozucu zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı