Ailenin Oyun Oynama Yasağı Getirmesi

Eskiden Normal bir şekilde rahatça oynuyordum bu lanet sigara olayından sonra işler değişti maalesef, Aileme defalarca bana yeni PC almaları için ricada bulundum ama reddettiler maalesef.Biz senin oyun oynaman için para mı harcayacağız diyorlar. Uzun süre daha bilgisayar olmadan yaşayacağım maalesef :( Of... Abimden bu yüzden nefret ediyorum kendisi birazda agresif biri orası ayrı sinir bozucu zaten.
Dostum abine şöyle bir ceza verebilirsin. Fakat bu dediğim olay aşırı riskli fakat ihtimaller gerçekleşirse çok büyük kar ile ayrılırsın bu işten.

Bir gün abin eğer evden çıkarsa, odan varsa eğer (var olduğunu düşünerekten konuşuyorum) odana al PC'yi ve formatla. PC eğer şifresiz ise veya şifresini biliyor isen içindeki bütün verilere el koy. Buraya daha sonra döneceğim.

1. yoldan devam edelim. PC şifreli ve formatı attık. İçine öyle bir şifre koy ki abin hiç bir türlü erişemesin. Aklının ucundan geçmeyecek bir kombinasyon. Gece yatarken ve odandan çıkarken odanın kapısını kilitle (garantiye almak için).

2. yola gelelim. Eğer şifreli ise PC'nin içindeki dosyaları altına üstüne getir önemli bilgileri al ve yedekle. Abinle fidye müzakerelerine oturma şansın olur böylece 😁
İçindeki bütün her şeyi sildikten sonra şifre koy ve kullan.

Bunu masaüstü sistem olarak düşündüğüm için yazıyorum. Laptop ise işin daha kolay. İyi günler şakayla karışık bir mesaj oldu ama olsun.

Böyle insanlar her yerde var Amerika, Almanya eski nseil insanlar böyle onlar bu şekilde yetişmediği için garip karşılıyorlar ve her şeye inandıkları içinde hep PC veya telefon oluyor suçlu sen ders çalış istediğin mesleği yap eğer sana "oku yegenim oku oku da memur ol" derse ondan uzaklaş dinleme.
Lan 2018'den kalma konu kim hortlattı bende yazdım o kadar.

Böyle insanlar her yerde var Amerika, Almanya eski nseil insanlar böyle onlar bu şekilde yetişmediği için garip karşılıyorlar ve her şeye inandıkları içinde hep PC veya telefon oluyor suçlu sen ders çalış istediğin mesleği yap eğer sana "oku yegenim oku oku da memur ol" derse ondan uzaklaş dinleme.
Vallahi ben de anlamadım ama okuyunca şükrettim. Böyle sıkıntılar çok nadiren yaşadım.

Dostum abine şöyle bir ceza verebilirsin. Fakat bu dediğim olay aşırı riskli fakat ihtimaller gerçekleşirse çok büyük kar ile ayrılırsın bu işten.

Bir gün abin eğer evden çıkarsa, odan varsa eğer (var olduğunu düşünerekten konuşuyorum) odana al PC'yi ve formatla. PC eğer şifresiz ise veya şifresini biliyor isen içindeki bütün verilere el koy. Buraya daha sonra döneceğim.

1. yoldan devam edelim. PC şifreli ve formatı attık. İçine öyle bir şifre koy ki abin hiç bir türlü erişemesin. Aklının ucundan geçmeyecek bir kombinasyon. Gece yatarken ve odandan çıkarken odanın kapısını kilitle (garantiye almak için).

2. yola gelelim. Eğer şifreli ise PC'nin içindeki dosyaları altına üstüne getir önemli bilgileri al ve yedekle. Abinle fidye müzakerelerine oturma şansın olur böylece 😁
İçindeki bütün her şeyi sildikten sonra şifre koy ve kullan.

Bunu masaüstü sistem olarak düşündüğüm için yazıyorum. Laptop ise işin daha kolay. İyi günler şakayla karışık bir mesaj oldu ama olsun.
Şimdilik böyle bir riske girmeye gerek yok 1 ay sonra kendine laptop alacakmış aldıktan sonra PC yi bana verecekmiş, Eğer yapmazsa senin dediğini uygularım.

Arkadaşlar şimdi uzun süredir yaşadığım bir sorunu anlatmak istiyorum:
Bana 8. sınıfta sen çalış sana 5000TL bilgisayar alacağım sözleri tekrar tekrar verilerek ders çalışmam sağlandı, zararı oldu mu, olmadı şikayetim yok. Sonra bana bahanelerle, ağlamalarla annem zorlatıp bütçeyi düşürttürdü üzerine birde söz verdirtti ders çalış her gün diye. Neyse 2700TL'ye bilgisayarı topladım. Sonra babam bana git bilgisayarını yükselt dedi doğum günü hediyesi olarak gidip GTX1060 ile 960'ımı değiştirdim yine annem bir sürü sorun çıkarttı yok ders çalışmaz bağımlı olur falan diye moralim bozuldu.
Neyse hayatımdan mutluyum ama sorun şu ki 10. sınıfta ders notlarım pek iyi değil ama bunun bilgisayarla alakası yok. Kısaca kafamın almaması yüzünden ne yaparsam yapıyım notlarim iyileşmiyor diyebilirim. Tek istediğim her gün 1-2 saat oyun oynamak en kötü internette gezilmek ama bizim evde bilgisayarın önünde ne amaçla oturursan otur kafanda kulaklık varsa oyun oynanıyor sayılıyor ve saçma sapan tepkiler veriliyor. Saatlerce dedemin, annanemin haberlerden gördüğü salak bilgisayarla ilgili şeyleri bana nutuk şeklinde anlatması da cabası. Üstüne hayatında bir şeye yaramamış dayımın evimizde beleş beleş yatıp her gün bilgisayarımdan ben bilmiyormuşum gibi +18 içerik izleyip interneti ayın ilk günlerinde bitirip neden bitti diyince suçu bana atması birde ben akşamleyin yok geç yatıyorum diye anneme ispiyonlamasıyla tam kanser olmuş durumdayım.
En son bir taktik geliştirmiştim eve gelip uyuyıp 9 gibi kalkıp oturuyordum hem okulun erken başlaması yüzünden oluşan uykusuzluk sorunum çözülüyordu hem de kimse bana bağırmamışken kafa dinliyordum. Şimdi yok uyuma erken oldu, yok bilgisayarını başka odaya taşıyalım yok hafta içi bilgisayar yok. Ben anlamıyorum bu düşmanlık ne arkadaş sanki bilgisayar oynayınca radyasyon yiyoruz beyin hücrelerimiz ölüyor.
Akşamları kapım dinleniyor klavye sesi var mı diye, yok dayım her 15 dakikada bir gelip rahatsız ediyor, elime telefonu alıp elektronikle ilgili videolar izliyorum ilgimi çekiyor diye gelip oyun oynamaya telefondan başladı şimdi deniyor, yok izlediğim şeyi gösterince bu neyine yarayacak diyor ben anlamıyorum. Sana ne diyince her şeye cevap vermek zorunda mısın deniyor, yok kambur yürüme hepsi bilgisayardan oturmaktan oluyor yok bunu yapma yok sana hiçbir zaman bakmayacağın matematik kitabı aldım, yok kitap neden okumuyorsun bunu yaşayan ve kendisine küçük çocukmuş gibi davranılan tek 15 yaşındaki şahsiyet ben miyim merak ediyorum.
Arkadaşım yok, canım sıkılyor ben de bilgisayarı kafa dağıtmak için kullanıyorum de, hem bir de ingilizcemi çok iyi geliştiriyor felan dersen eskisi kadar sinirlenmezler.

Bu konu düzenli olarak hortluyor, genel olarak ülkemizin insanlarının sorunu olduğu için olsa gerek bende şaşırmıyorum artık :D

Hocam hala aynı durum icinde misiniz?
Bence degil ama.
Neyse bu senenin hortlatani ben oldum.
Ben de RTX 3060 laprop aldım ama 1 saatlik oyun testi yaptim gelince o kadar.
RTX ekran kartim var ama oyun oynuyamiyorum?

Yeni konular

Geri
Yukarı