Ailenin zorla din dersine sokması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Erdo2525

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Beylikdüzü
Daha fazla  
Herkese Merhabalar! Ben 11. sınıfa giden bir liseliyim ve size çok az ailemden bahsetmek istiyorum. Ailem gayet modern ve çoğu şeye izin veren tarza bir aile. Annem okul başladığı zaman evde boş boş oturmak yerine kendine bir şeyler katmak amacıyla Kur'an kursuna başladı ve bu 15 tatilin başlamasyıla beraber hatim indirdi. Annem ve kurstaki arkadaşları hocayla konuşup çocuklara da Zoom üzerinden bu boş iki haftada Kur'an dersleri verir misiniz diye sormuşlar. Hoca da seve seve yaparım demiş. Bu cumartesiden beri annem bu derslere girme konusunda bana çok fazla baskı yapıyor. Anneme de güzel bir dille girmek istemediğimi, bunun yerinde test çözmenin ya da TYT'ye başlamanın daha yararlı olduğundan bahsettim. Annem de kesinlikle karşı çıktı. Zorla girdiğim dersten de bir şey öğrenemeyince annem bana kızıyor. Bu konuda ne yapmam gerekiyor gerçekten bilmiyorum. Çıkmazın içine girmiş hissediyorum kendimi. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Annene eğer bu baskıların yüzünden ileride dinden soğursam günahı senin üzerine olur de, baskı yapacağını sanmam.
Teşekkürler! Bu işe yarayabilir.

O biraz zor hoca deftere bir sürü şey yazdırıyor. Annem de kontrol ediyor tabii ki de.

@Erdo2525, dindar bir kadınsa çok üsteleyeceğini sanmıyorum açıkçası. Etkili olur, geri dönüş yaparsın. Kaldı ki bu kadar din din diye dayatılması Allah göstermesin ama ileride gerçekten soğumana sebep olabilir.

Annene eğer bu baskıların yüzünden ileride dinden soğursam günahı senin üzerine olur de, baskı yapacağını sanmam.

Hocam arkadaşın annesi baskın bir birey gibi duruyor. Ve arkadaş bunu dediği anda boyut değiştirebilir. Kaldı ki bir başkası yüzünden dinden soğumak çok saçma bir düşüncedir zaten.

@Erdo2525, dindar bir kadınsa çok üsteleyeceğini sanmıyorum açıkçası. Etkili olur, geri dönüş yaparsın. Kaldı ki bu kadar din din diye dayatılması Allah göstermesin ama ileride gerçekten soğumana sebep olabilir.

Aslında çok böyle aşırı dindar biri değil ama nedense son zamanlarda bana bu din konusunda baskıları azıcık arttı.

@Rexie, birine sürekli bir şeyi dayatırsanız sıkılır, ilerleyen zamanlarda da kendisi yönelmek istediğinde bu yaşadıkları aklına gelir ve ister istemez soğuma olur.
@Erdo2525, bilemiyorum ama tatlı bir şekilde dediğimi belirtebilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı