Ailenin zorla din dersine sokması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Senin gibi her genel... öhm tarikat yurdunu denemedim.(!)
Tamam en haklı sensin tarikatlar harika yaşasın tarikatlar. Senden haklısı yok tarikatlarda tecavüz olmuyor hepsi CHP nin oyunları. Dinimiz yayılıyor yaşasın. Umarım memnun olmuşsundur lütfen daha fazla tartışmayalım.
Tamam en haklı sen olmalısın (!)
Okulda çocuklar kavga ediyor küfürler havada uçuşuyor öğretmenler bazen şiddet uyguluyor sayende gözümü açtım okula gitmemeliyim her okul aynıdır (!)
Bu olayların olmadığını söylemiyorum fakat çok nadiren ve çok az yerlerde oluyor.

Hocam işin içine neden siyaset katıyorsunuz? Burada kimse bir taraf belirtmemişken siz alttan alttan siyaset sokuşturmaya çalışıyorsunuz?

Tarikat yurtlarının yolunu açanlar AKP'lilerdi ve AKP'liler her suçu CHP'ye atıyor. Arkadaşta onu söylüyor.

Hayır dostum ailen çağdaş bir aile değil. Saygı duymakla itaat etmek arasındaki ince çizgiyi kaybetme, karakterini ortaya koy. Zorla din eğitimine gönderemezler.

Aslında doğru. Bende aile zoruyla hafız oldum. Şimdi gören biri sen nasıl hafız oldun diye dalga geçiyor. İnsanın içine oturuyor. Biri kalkıp kur'an oku dese okuyamam. Üstüne üstelik bitirip üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen unutma diyerek 2-3 güne bir ezber yapıp dinletmemi istiyor. Bu da gerçekten can sıkıcı.
Bende aynı şekilde hafız olmuştum. Aile zoruyla. Aklıma geldikçe üzülürüm. 😔
Tarikat yurtlarının yolunu açanlar AKP'lilerdi ve AKP'liler her suçu CHP'ye atıyor. Arkadaşta onu söylüyor.
Hocam dinin siyaseti olmaz. Burada bana parti söyleyip durmayın lütfen. Siyasetle ilgilenmiyorum.

Bende aynı şekilde hafız olmuştum. Aile zoruyla. Aklıma geldikçe üzülürüm. 😔
Hocam dinin siyaseti olmaz. Burada bana parti söyleyip durmayın lütfen. Siyasetle ilgilenmiyorum.
Biraz kişisel olacak ama hafızlığınız duruyor mu?

Biraz kişisel olacak ama hafızlığınız duruyor mu?
Maalesef. Ortaokulda başlayıp yine ortaokulda bitirmiştim. Fakat çok zayıf bir şekilde ezberledim. Bittikten sonra da yeteri kadar tekrar yapmadığım için unuttum.

Aslında doğru. Bende aile zoruyla hafız oldum. Şimdi gören biri sen nasıl hafız oldun diye dalga geçiyor. İnsanın içine oturuyor. Biri kalkıp kur'an oku dese okuyamam. Üstüne üstelik bitirip üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen unutma diyerek 2-3 güne bir ezber yapıp dinletmemi istiyor. Bu da gerçekten can sıkıcı.

Ben küçükken süleymancıların yurduna vermişlerdi. Yemeği eğer yemesem zorla boğazıma sokacak cani imam hatipci kadınlar vardı ve bunlar 4-5 yaşındaki benim psikolojimi çok bozmuştu. Her yılda gidiyordum. En son 7 yaşımdayken krizle etrafa saldırmıştım ve bilmeden hamile bir hocanın karnına tekme atmıştım etrafı darmaduman ederken. Sonrasında ailem bir daha göndermedi. Benim için trajedi olsa da artık tam bir ruhsuzum ondan dolayı çok travma etkisi bırakmadı bende. Belki başka birisi olsaydı onlarda bırakabilirdi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı