Ailenin zorla din dersine sokması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Annesi yanlış yapıyor, ama karşı gelip onu üzmek daha kötü,
En iyisi ailecek oturup bu konuyu konuşmaları
Yok, kötü değil. Ailesi itaat makamı değil. Kafalarına göre kimse kimseye zorla bir şey yaptıramaz. Annesi olsa bile.

Hocam dinin siyaseti olmaz. Burada bana parti söyleyip durmayın lütfen. Siyasetle ilgilenmiyorum.

Atatürk'ün ilkesiydi laiklik ama ülkedeki çoğu büyük cahil kısım ülkenin Müslüman bir ülke olduğunu sanıyor. Sence bunu yayanlar siyasetçiler mi bizler mi?
Yok, kötü değil. Ailesi itaat makamı değil. Kafalarına göre kimse kimseye zorla bir şey yaptıramaz. Annesi olsa bile.

Dediğin çok doğru. Bende babamdan dolayı zorla sanayide CNC öğreniyorum. Ama şu anda CNC başında olmam gerekirken forumda takılıyorum. Anarşi kazanacak :D

Atatürk'ün ilkesiydi laiklik ama ülkedeki çoğu büyük cahil kısım ülkenin Müslüman bir ülke olduğunu sanıyor. Sence bunu yayanlar siyasetçiler mi bizler mi?

Hala laiklikle yönetiliyoruz değil mi? Ki nüfusun büyük birçoğunluğu Müslüman iken insanların böyle sanması da pek şaşılacak bir durum değil bence.

Hala laiklikle yönetiliyoruz değil mi? Ki nüfusun büyük birçoğunluğu Müslüman iken insanların böyle sanması da pek şaşılacak bir durum değil bence.

MADDE 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.
Ülkemiz laik bir ülkedir. Bir dini yoktur. İnsanlar istediği dine tapabilir. Bununla zorlama yapmakta suçtur aslında.

Siz bana şunu anlatın. İmam hatip neyinize yetmiyor? Sohbet dinlemek istiyorsan da git mahallendeki camii imamının yanında dolaş. Çok mu lazım tarikat?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı