Ailenin zorla din dersine sokması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz bana şunu anlatın. İmam hatip neyinize yetmiyor? Sohbet dinlemek istiyorsan da git mahallendeki camii imamının yanında dolaş. Çok mu lazım tarikat?
E nasıl pedofili hislerini tatmin edecekler.

Hala laiklikle yönetiliyoruz değil mi? Ki nüfusun büyük birçoğunluğu Müslüman iken insanların böyle sanması da pek şaşılacak bir durum değil bence.
Anayasada değiştirilemez laiklik maddesi olması şu anda siyasal islamla yönetilmediğimizi göstermez. Sen siyaset konuşmak istemiyorum dediğin her konuda siyasal islamın dahil olup kamikaze görevi göreceğini anımsayacaksın.

MADDE 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.
Ülkemiz laik bir ülkedir. Bir dini yoktur. İnsanlar istediği dine tapabilir. Bununla zorlama yapmakta suçtur aslında.

Dediğim gibi daha önce en az 1 kere bile tarikat kursuna giden bilir. Orada kalmak için zorlama yapmıyorlar, yapamazlar. Genelde bu durumlarda zorlayan taraf ailedir. Bu da kişiyle ailesi arasındaki problemdir.

Bugünde nickimizle suçlu olduk var mı arttıran?

Birincisi şakaydı. İkincisi saatlerdir tarikatı savunarak suçlu olmayan sen, ben sana tayiple alakalı espri yapınca mı suçlu konuma koyuyorsun kendini? İnan sana acıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim gibi daha önce en az 1 kere bile tarikat kursuna giden bilir. Orada kalmak için zorlama yapmıyorlar, yapamazlar. Genelde bu durumlarda zorlayan taraf ailedir. Bu da kişiyle ailesi arasındaki problemdir.

Eğer tarikat kursuna gidersen kurallarına uyarak yaşaman gerekir. Tarikat kursuna gitmeyebilirsin ama gidersen kurallara uymak zorundasın.

Birincisi şakaydı. İkincisi saatlerdir tarikatı savunarak suçlu olmayan sen, ben sana tayiple alakalı espri yapınca mı suçlu konuma koyuyorsun kendini? İnan sana acıyorum.
Bende sana acıyorum ön yargılarından dolayı.

Bir kerecik darbe girişimi olmuşsa nolmuş sanki?

sohbete bekleriz mubarek.jpg

Nicklerle insanları yargılayan biri bize en iyi doğru yolu gösterebilir!

Nickinle şaka yaptım senin idrak yollarında enfeksiyon mu var? Ben seni saatlerdir tarikat sevginle yargılıyorum nickine yaptığım şakaya mı taktın sen?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı