Ailenizin kullanığı bilgisayarlar

(Modellerde ufak hatalar olabilir. Tam bilmiyorum)

Annemin bilgisayarı yok

Abim masaüstü kullanıyor ve memnun
sistemi;

ASUS ROG RTX 2070
Intel İ7 10700K
32GB RAM

Ablam Lenovo ThinkPad kullanıyor. Sanırsam A15 olarak geçiyordu.

İkizim ve ben Dell G15 kullanıyoruz. Kesinlikle memnun değiliz. Konu açmıştım zaten.

Babam biraz eski bir bilgisayar kullanıyor. Quadro bir ekran kartına sahip ve işlemcisi İ7. Nesili hakkında bir bilgim yok. Zaten çok çok nadiren görüyorum bilgisayarı.

Evde şu an aktif olarak kullanılan 2 tane ASUS Vivobook 15 X512UF-BR024T (HD) model bilgisayar var. Biri benim biri ailemin.

İşletim sistemleri.
Aileminkinde Windows 11 Home Single Language X64.
Benimkinde Windows 11 Pro X64.

Pandemi başında uzaktan eğitim başlayınca ne bulduysak aldık. 4 kişi de aynı anda ihtiyaç duyunca mecbur kaldık tabi ki.
Bir masaüstü var. Intel 4. nesil... Çocuklar şimdi oyun oynuyor.
4 laptop var. Intel 7. nesil, 2. nesil ve 1. nesil ve Tek çekirdek Centrino işlemcili olan bile var.
Bir de 3. nesil mini PC var.
Her birinde çeşitli GNU/Linux dağıtımları var.
Mini PC'ye Arch ve Android yükledim. Şimdi multimedya merkezi olarak kullanıyoruz.
Emekli etseler de bir dükkan açsam. :)

Kardeşim GT 1030, i5 4460, 16 GB RAM, 500GB SSD ve 500GB HDD'li bir sistem kullanıyor.
Anne ve babam bilgisayarla fazla alakadar olmaslar da Lenovo C260 4 GB RAM Celeron AiO PC kullanıyorlardı fakat bir süre önce bozuldu, şu an (kardeşimin eski sistemi) Xeon E5420, 8 GB RAM, 120GB SSD 320GB HDD'li sistemi kullanıyorlar.

Evde 3 adet bilgisayar var 2'si kullanılıyor.

Kendi kullandığım (Dell laptop)
Memnun değilim HDD yüzünden sıkıntı çıkarıyor ayrıca son zamanlarda sık sık mavi ekran veriyor.

Evde ortak kullanılan(Samsung laptop)
Özellikleri: i7 3.nesil- HD 7670M ekran kartı(çalışmıyor)-8 GB RAM-750 GB HDD.
Diğer cihazdan daha eski olmasına rağmen biraz daha hızlı çalışıyor fakat tek sorunu ısınıyor zamanında GTA 5 yüklemek için ekran kartını biraz kurcalamıştık ondan sonra dahili ekran kartını kullanmaya başladı.

Geri
Yukarı