AION Mining

6kaps9

Kilopat
Cok bilinmiyor sanirim, bilgilendirmek için yaziyorum.

1617071318500.png

GTX 1650 ile aldigim degerler yukaridaki gibi, 75W guc tuketimi. 1 ay once betterhash ile RVN kaziyordum ve aylik 30 dolar civarinda gelir gosteriyordu. AION ise 60 Euro = 70 Dolar. GTX 1650 sahibi olup RVN kaziyorsaniz deneyebilirsiniz, dedigim gibi pek bilinmiyor forumlarda neredeyse hiç bulamadim AION ile ilgili konu. Direkt olarak Binance hesabiniza aktarabilirsiniz kazandiginizi. Minerstat kullanmayi bilmeyenler asagiya sorularini yazabilir, bildigim kadariyla cevaplamaya calisirim.

Laptop var Monster GTX 1650 4 GB i7 10750H işlemcili olanından, aion kazsam 67 derece de çalışıyor ekran kartı soğutamıyorum Turbo Fan'da dahil. Bilgisayar 7 aylık bilmiyorum karlı'mı olur karsız mı siz hangi programda kazıyorsunuz.

Laptop var Monster GTX 1650 4 GB i7 10750H işlemcili olanından, aion kazsam 67 derece de çalışıyor ekran kartı soğutamıyorum Turbo Fan'da dahil. Bilgisayar 7 aylık bilmiyorum karlı'mı olur karsız mı siz hangi programda kazıyorsunuz.

COIN sanirim artik destek almiyor, sadece 4 pool bulabildim ve onlarda pplns. Ozetle hizlica aciklayacak olursam pplns modu ile calisan Pool'da 1-2 ekran kartiyla kazarsaniz pek de kar edemezsiniz. Arastirdiktan sonra tekrar Betterhash'e dondum. Kazmak istersenis size kalmis yine de.

Cok bilinmiyor sanirim, bilgilendirmek için yaziyorum.

Eki Görüntüle 947987

GTX 1650 ile aldigim degerler yukaridaki gibi, 75W guc tuketimi. 1 ay once betterhash ile RVN kaziyordum ve aylik 30 dolar civarinda gelir gosteriyordu. AION ise 60 Euro = 70 Dolar. GTX 1650 sahibi olup RVN kaziyorsaniz deneyebilirsiniz, dedigim gibi pek bilinmiyor forumlarda neredeyse hiç bulamadim AION ile ilgili konu. Direkt olarak Binance hesabiniza aktarabilirsiniz kazandiginizi. Minerstat kullanmayi bilmeyenler asagiya sorularini yazabilir, bildigim kadariyla cevaplamaya calisirim.
Ben de kaç gündür AION ve RVN arasında muallaktayım. Çok bilgim de yok. Elimde 1650s var onunla kazım yapıyorum.
Ekran kartının enerji tüketimini baz alarak yaptığım hesaplamada AION için şöyle bir tablo çıkmakta 120 sol/s 70 watt kazımı Gminer ile yapmaktayım
1617184991098.png

RVN için ise bu 12 MH/s 100 watt kazımı t-rex ile yapmaktayım
1617185054867.png

Acaba bu veriler ne kadar doğru? Bilen birisi varsa aydınlatırsa çok memnun olurum.
Mesela şöyle bir durum var. AION blok ödülü değişken mi? Çünkü minerstat sitesinde blok ödülü değişken olarak seyrediyor.
Sanırım minerstatla alakalı bir durum olsa gerek. Minerstat'da bu değişken iken WhatToMine sitesinde AION blok ödülü sabit 4.5 olarak görünmekte.
Miktar olarak getiriye bakıldığında RVN getirisi daha yüksek görünmekte. Sadece kazılıp elektrik masrafı çıkarılarak birikim yapılması daha mantıklı gibi görünüyor RVN kazımında. 2020 sonunda halving bekleniyor RVN'de. Bu da fiyatlara yansıyacaktır elbet. Tabi o zamana kadar bu seviyesini korursa.
Ekleme: İki coinin de getirisini test ettim. AION resmen boşa kürek sallama oluyor. Yukarıdaki verilerle pratikteki getirinin alakası yok maalesef. RVN bu noktada en mantıklısı görünüyor.

Son düzenleme:
@6kaps9
COIN sanirim artik destek almiyor, sadece 4 pool bulabildim ve onlarda pplns. Ozetle hizlica aciklayacak olursam pplns modu ile calisan Pool'da 1-2 ekran kartiyla kazarsaniz pek de kar edemezsiniz. Arastirdiktan sonra tekrar Betterhash'e dondum. Kazmak istersenis size kalmis yine de.

Yine 1650 ile kazmaya çalışıyorum ama Minerstat'taki değerleri bir türlü yakalayamadım hocam.
Minerstat yalan değerler mi giriyor acaba? AION arada sırada 1. sıraya çıkıyor 1.35$/gün ile 1650 karlılık sırasında ...

Bunun sebebi neden olabilir? Günde sadece 3 Aion geliyor (9 saatte bir AION)?
Yanlış Pool'da mı kazıyorum? Solo kazsam daha iyi olmaz zaten? PPLNS pool'dayım şu anda. Aionpool.tech 'te gminer ile kazıyorum-NVDIA için önerilen buymuş :

miner.exe --algo 210_9 --pers AION0PoW --server eu.aionpool.tech:2222 --user ***cüzdan adresim******--pass x pause

Hafif undervolt etmiştim 0.868V'ta 1875 MHz stabil (30MHz üstünde crash alıp duruyordum saatte bir şimdi crash sayısı günde 1 filan'a düştü, 15MHz daha düşsem hiç crash almam herhalde) ve (performance IDLE capped) 63W ortalama güç tüketimi ama undervolt yokken bile serbest normal modda 75W' ta bile yine 100-105 sol/s alıyordum. Yani undervolt enerji tasarrufu bile sağlıyor. Fan hızını custom fan curve ile minimum 50% e aldım sıcaklık 55 dereceyi geçmiyor. (Ekte detaylar görülebilir).

AION GMiner status Aionpool.tech Screenshot.bmp.png
Aionpooltech gminer 1650 Screenshot .png

Teşekkürler.

Geri
Yukarı