Air Blazer 120R Fana uygun çoklayıcı

samc34

Kilopat
Arkadaşlar selam,
Air Blazer 120R aldım 3 adet. 3 farklı girişi bulunuyor. Buna uygun bir çoklayıcı tavsiyesi verebilir misiniz? Benim elimde aşağıdaki çoklayıcıdan var ama 3pinli olduğu için sanırsam uymuyor. 3pinli çoklayıcımda Low - OFF - HIGH ayarı var. Yani istediğim zaman düşük profil istediğimde en yüksek hızda çalıştırabiliyorum. Çoklayıcıda bu tarz bir özellik olursa iyi olur. En az 5 tane fana destek vermesi yeterli.
Fan 2200RPM'e kadar destekliyor. Önereceğiniz çoklayıcıda buna uygun olmalı. Yani 2200'ü almak istiyorum.

333333333.png

4444444.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam,
Air Blazer 120R aldım 3 adet. 3 farklı girişi bulunuyor. Buna uygun bir çoklayıcı tavsiyesi verebilir misiniz? Benim elimde aşağıdaki çoklayıcıdan var ama 3pinli olduğu için sanırsam uymuyor. 3pinli çoklayıcımda Low - OFF - HIGH ayarı var. Yani istediğim zaman düşük profil istediğimde en yüksek hızda çalıştırabiliyorum. Çoklayıcıda bu tarz bir özellik olursa iyi olur. En az 5 tane fana destek vermesi yeterli.
Fan 2200RPM'e kadar destekliyor. Önereceğiniz çoklayıcıda buna uygun olmalı. Yani 2200'ü almak istiyorum.

Eki Görüntüle 1285800

Eki Görüntüle 1285801
Görselde bulunan çoklayıcıyı kullanabilirsiniz.

Nasıl kullanacağım hocam. 4 pinin 3 tanesini sokarak mı? Bu şekilde girmiyor. Çoklayıcıdaki pinlerin altında plastik ayak var. Kırsam girer ama tam verim alabilir miyim?
1 pin dışarda kalacak şekilde takılıyor olması lazım. Zaten o ayak fan kablosu üzerinde 4 pinli olan girişte bulunan çentiğe göre ayarlı.

Haha harbi öyleymiş :D 3 pin olarak kullansak 4 pine göre ne eksisi olur? Tam 2200RPM soruınsuz alır mıyım?
Hocam zaten o çoklayıcıda hız ayarı var. Ordan istediğiniz hızda kullanırsınız. 😀
4 pine göre eksisi PWM olarak kullanamamak olur. Yani hız ayarını otomatik olarak ayarlamaz.

Hocam zaten o çoklayıcıda hız ayarı var. Ordan istediğiniz hızda kullanırsınız. 😀
4 pine göre eksisi PWM olarak kullanamamak olur. Yani hız ayarını otomatik olarak ayarlamaz.
Otomatiğe gerek yokki zaten. Ben HIGH a aldığımda 2200RPM de bu şekilde de çalışacaksa sorun yok o halde.

Geri
Yukarı