AirPods 2. Nesil Kullanıcı Deneyimi

Merhaba. Ben 30 Ocak 2020 tarihinde AirPods satın almıştım. Bu deneyimlerin alacak arkadaşlara rehber olsun istiyorum.
iPhone 7 ile birlikte kullanmaktayım. Bluetooth sürümü 5.0 destekleyen cihazlarda ve daha üzeri cihazlarda kullanılabilir gibi bir algı olmasın. iPhone 7 Bluetooth 4.2 destekiyor. Sadece 1-2 saniye geç bağlanıyor kapağı açtığınızda, onun dışında hiçbir şey kaybetmiyorsunuz ses deneyim vs. anlamında.
Onun haricinde benim ilk Bluetooth kulaklığım buydu ve biliyorsunuz iPhone 7 ve üzeri cihazlarda kulaklık girişi olmadığı için artık yavaş yavaş kablosuz teknolojisine geçtik. Ben de BİM üzerinden aldığım dönemde en uygun fiyata yani 850 TL'ye almıştım.
Şu an için kıyaslama yaparsak ortalama 1000-1500 arası bir fiyatı var ancak Pro modeli ile gerçekten arada farkı var fiyat bazında da. Pro 1800-2500 arasında değişiyor.
AirPods Max'i zaten kıyaslamaya tabii tutmuyorum.
En sevdiğim yanları:
1- Ses kalitesi benim kulağıma güzel geldi. Bas, tiz; hepsi mükemmel. Klavye ile yazı yazarken hiçbir ses gecikmesi olmuyor. Ben sadece aramalarda IPhone'un ses kalitesini daha çok beğendim. Tabii mecbur durumlar var örneğin: Yani işte bir bisiklet sürerken olsun çok rahat kolaylık sağlıyor gelen aramaları çift dokunuşla açmak gayet güzel. Ses anlamında dediğim gibi ikisi de gayet güzel ama aramalarda tercihim iPhone'dan yana olur.
Kulaktan gündelik zamanda normal pozisyonlarda düşmüyor. Yastığa yatarsanız, kafanızı bir sağ bir sol gibi hareketler yaparsanız çıkar tabii ki kulağınızdan.
2- Şarj olarak ben genelde müzik dinliyorum Spotify üzerinden ve 2 saat sonunda kulaklıkların şarjları ortalama 65 seviyesine düşüyor. Tabii %100 ile başlarsanız dinlemeye. Şarj düşüşleri ikisinin de ortalama aynı oluyor. 1 saat sonunda sol 85 ise sağ da 85 oluyor. Genelde ben çok çok nadir birinin %1 daha az olduğuna denk geldim.
Şarj kutusunu ayda bir şarj ediyorum resmen ben. Şarj kutusu örneğin %80 şarj seviyesindeki iki AirPod'un şarjını tam doldururken kendisi %10 şarj falan kaybediyor ortalama tabii genelde 10'u geçmiyor ve daha az oluyor.
3- AirPodlarda olan çift dokunuş olsun kulaktan birini çıkarınca müziğin durması olsun bu hareketler bildiğim kadarıyla Android üzerinde olmuyor. Oluyorsa belirtin lütfen.
4- Ben olumsuz bir şeye denk gelmedim. Sadece garanti başlamamıştı, ben de öyle bir talihsizlik yaşadım. Desteği arayınca iki dakika içinde garanti aktif oldu. Zaten gene de siz alınca kontrol edin derim sitesinden. Ben de tesadüfen 1 ay sonra fark ettim. Ne bilelim Apple gibi firmada böyle bir şey olacağını. :)
Sorunuz varsa seve seve cevaplarım.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarı