AirPods Pro negatif ve pozitif yanları nelerdir?

MetinMumcu

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba. AirPods Pro kullanmış veya hala kullanan kişilerin ürün ile alakalı pozitif veya negatif gördüğü yönlerini yazmalarını istiyorum. Bu ürünü alacağım ve alacağım ürün hakkında kullanıcı deneyimleri en önemli faktör bana göre. Şimdiden teşekkürler.

Benim için tek negatif tarafı yanında gelen silikonlarla kulağıma oturmaması oldu. En küçük olanı bile kulağımdan düşüyor, başka bir köpük/silikon uç sipariş ettim umarım işe yarar.

Ses algısı kişiden kişiye değişir, sesi gayet iyi ama bence fiyatının karşılığı değil. Sennheiser Momentum In Ear Wireless ve Momentum True Wireless modellerini de kullandım, onların ses ayarları benim için bariz daha iyiydi.

Uzun bir süredir kullanıyorum.

Artı yönleri:
  • Aktif gürültü engelleme özelliği harika. Sadece bunun için bile alınabilir.
  • iOS, iPadOS ve macOS ile güzel bir uyuma sahip. Bir şey oynattığınızda anında diğer cihaza geçebiliyor. Android kullanıyorsanız işkenceye dönüşüyor.
  • Kulaklıklar yeniyken ve gürültü engelleme açıkken 4,5 saate kadar dinleme süresi elde edebiliyorsunuz.
  • Şarj kutusu çok pratik. Taşıması ve şarj etmesi kolay.
Eksi yönleri:
  • Basları biraz zayıf kalabiliyor. Ekolayzer ayarı yapmazsanız ve elektronik müzik dinlerseniz bunu hemen fark edebiliyorsunuz. YouTube Music gibi uygulamalarda ekolayzer ayarı yok ve korkunç bir deneyime neden olabiliyor. Spotify, en iyi sonucu veriyor.
  • Kulaklığın şarj kutusu çok kolay çiziliyor. Alıp 2 saat kullansanız bile çizik içinde kalır.
  • Pil ömrü oldukça iyi fakat kulaklıklar sonsuza kadar dayanmayacaktır. Birkaç sene içinde birkaç dakika zor çalışır hâle geliyor. AirPods (1. nesil) ile bu sorunu yaşamıştım. AirPods Pro ile 6. ayımda henüz bir sorun yok. İlk günkü gibi.

Artı yönleri:
- Ses bakımından çok iyi.
- Dışarıya ses vermiyor. Sizde dışarıdakini duyamıyorsunuz.
- Pil ömrü yeterli(bence). Hafta içleri her gün iki saat kullanımda(tek) bir hafta götürüyor.
- Zengin hissettiriyor.😅
Eksi yönleri:
- Çok hassas. Kulağa adam gibi oturmadığı zaman insanı deli ediyor.
- Kulak tıkaçları çok çabuk kırılıyor. Yeni bir tane almaktan başka çare bırakmıyor. Kulak küçükse küçük tıkaç bile olmayabilir. Kulağa tam oturmuyorsa dediğim gibi insanı deli ediyor.

Herhangi bir yerde deneme şansım var mı?
Apple'ın kendi sitesi üzerinden alırsanız kolaylıkla iade etme şansınız bulunuyor. Aynı kulaklığın denenmesi pek de hijyenik değil ve bu nedenle de başka yerlerde deneme şansınızın olacağını düşünmüyorum. Kulaklıklarda genelde sorun yaşamıyorsanız AirPods Pro ile de sorun yaşamazsınız.

Bu silikonlar yüzünden kulağa oturmama muhabbetini çok duydum. Herhangi bir yerde deneme şansım var mı?

Orta boyutlu silikon kulağınız büyük değilse olmaz. Etrafımda daha büyüğünü kullananı görmedim. Çok dandik tıkaçlar. 1 senede 3 kere tıkaç değiştirdim. Şimdi yeni bir tane almam lazım. Diğer tıkaçlar benim için çok büyük kalıyor.

Apple'ın kendi sitesi üzerinden alırsanız kolaylıkla iade etme şansınız bulunuyor. Aynı kulaklığın denenmesi pek de hijyenik değil ve bu nedenle de başka yerlerde deneme şansınızın olacağını düşünmüyorum. Kulaklıklarda genelde sorun yaşamıyorsanız AirPods Pro ile de sorun yaşamazsınız.
Orta boyutlu silikon kulağınız büyük değilse olmaz. Etrafımda daha büyüğünü kullananı görmedim. Çok dandik tıkaçlar. 1 senede 3 kere tıkaç değiştirdim. Şimdi yeni bir tane almam lazım. Diğer tıkaçlar benim için çok büyük kalıyor.
Bu kulaklığı uzun bir süre kullandım ve 2 saatlik kullanımlarımda hiçbir acı veya sıkıntı yaşamamızdım. Bir arkadaşımda sadece rahatlığını denemek için takmıştım. Bir de kafamı sallamıştım. Kıpırdadığını bile hissetmedim.

Merhaba. AirPods Pro kullanmış veya hala kullanan kişilerin ürün ile alakalı pozitif veya negatif gördüğü yönlerini yazmalarını istiyorum. Bu ürünü alacağım ve alacağım ürün hakkında kullanıcı deneyimleri en önemli faktör bana göre. Şimdiden teşekkürler.

Negatif yanı kulağı biraz terletiyor o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı