AirPods sağ/sol şarjları neden farklı zamanlarda bitiyor?

İçlerinden birisi telefona bağlanıp veri aktarımı yapıyor. Ama iki eşini aynı anda kullanmıyorsanız birini daha önce eskitmiş de olabilirsiniz.

Tabii bir de fabrikasyon hata ihtimali var, bataryalar zaten çok küçük, kapasite farkı olduğunda kolay hissediliyor olabilir.

Sağ kulaklıkta mikrofon olduğundan. O yüzden hızlı biter sağ kulaklığın şarjı.
İki kulaklıkta da mikrofon var diye biliyorum, çünkü sadece sol kulaklığı kullandığımda da ses iletiyor.

Bunu bilmiyorum ama muhtemelen Xiaomi kulaklığımdaki duruma benzerdir. Tek kulaklık telefona bağlanır, diğer kulaklık da diğer kulaklığa bağlanır. Dolayısıyla sağ kulaklık daha erken biter.
Mantıksız gelmedi.

Sağ kulaklıkta mikrofon olduğundan. O yüzden hızlı biter sağ kulaklığın şarjı.
İkisinde de mikrofon var.

Çakma kullanan biri olarak bunu bende yaşıyorum çakma diye.
Orijinal.

İçlerinden birisi telefona bağlanıp veri aktarımı yapıyor. Ama iki eşini aynı anda kullanmıyorsanız birini daha önce eskitmiş de olabilirsiniz.

Tabii bir de fabrikasyon hata ihtimali var, bataryalar zaten çok küçük, kapasite farkı olduğunda kolay hissediliyor olabilir.
Genelde ikisini aynı anda kullanıyorum. Orijinal kutulu ürün birinin daha fazla eskimesi mümkün değil gibi.

Xiaomi böyle çalışıyordu bence ikisini de ayrı ayrı bağlamadığına göre tıkladığında sağdaki bağlanıyordur.
Teker teker kullandığında ikisini ayrı ayrı bağlıyor. Yani sadece sağ ya da sadece sol kullanabiliyorsun. Ama ikisini aynı anda kullandığında aralarındaki senkronizasyonu sağlamak için, veri gecikmesi olmaması be sağ ve sol kulaklık arasında farklılık olmaması için ikisini birbirine bağlıyor olabilir cidden.

Teker teker kullandığında ikisini ayrı ayrı bağlıyor. Yani sadece sağ ya da sadece sol kullanabiliyorsun. Ama ikisini aynı anda kullandığında aralarındaki senkronizasyonu sağlamak için, veri gecikmesi olmaması be sağ ve sol kulaklık arasında farklılık olmaması için ikisini birbirine bağlıyor olabilir cidden.
Evet, Xiaomi de öyleydi (şarj kısmının ezilip şarj olmama problemi yaşatmasından önce). Solu taksam sol da bağlanıyordu ama ikisini takınca önce sağ tarafın telefona, sonra da sol tarafın sağ tarafa bağlandığına dair bildirim geliyordu. Muhtemelen bunda da öyledir ama araştırınca bir şey bulamadım.

Geri
Yukarı