AirTies 2315 mavi ekrana sebep oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Eyg

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, AirTies 2315 Wi-Fi adaptöründen kaynaklı çeşitli zamanlarda sistem aniden mavi ekran veriyor. Aynı sorunu yaşayan bazı arkadaşlar Wi-Fi adaptörünü değiştirmekten bahsetmiş, adaptörü değişince mavi ekran sorunu çözüldü mü acaba? Yoksa adaptör değişikliği dışında format vs. gibi çözümlere ihtiyaç duyuldu mu?

Dump dosyanızı paylaşın.

Dump dosyanızı paylaşın.

Niye arkadaşı eksiliyorsunuz kafanız mı güzel sizin?
Dump dosyasını paylaştı diye eksilemenin bir mantığı yok.

Dosyayı inceleyeceğim şimdi.
Hatanın sebebi AirTies değil Qualcomm Atheros ağ kartı sürücüsü.
Güncellememiz gerekli. Yapamazsanız Teamviewer ile bağlanır yaparım, yok eğer yaparım derseniz bana Atheros aygıtının Donanım Kimliğini paylaşın.

Rehberi kullanıp Atheros aygıtının Donanım Kimliklerini verin.
Ama siz bana AirTies aygıtının da kimliğini verin ne olur ne olmaz onu da yükleyelim.

7A34vAJ sürümüne BIOS güncelleyin.

Son düzenleme:
- Qualcomm Atheros sürücüsünü aygıt yöneticisinde göremedim.Airties donanım kimliklerini gönderiyorum.

-Bios u güncellersem başka sorunlar çıkar mı ? Forumda Bios updatelerinde bazı sorunlar çıkıyor eğer ciddi bir sorun yoksa güncelleme yapmayın diye görüyorum. Bu anakartta hiç güncellemedim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    22,8 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    12,1 KB · Görüntüleme: 32
Eğer Dual BIOS var ise elektrik kesintisine rağmen bir sıkıntı oluşmaz. Ayrıca elektrik kesintisi olmayacağından eminseniz yapın, oluşabilme ihtimali olan hasarlardan ben sorumlu değilim.

Bu linkten indirin.

Eğer Dual BIOS var ise elektrik kesintisine rağmen bir sıkıntı oluşmaz. Ayrıca elektrik kesintisi olmayacağından eminseniz yapın, oluşabilme ihtimali olan hasarlardan ben sorumlu değilim.

Bu linkten indirin.
Bu linkten indirip sürücüyü çalıştırmıştım.Win 7 driverı var Win10 a yüklüyorum çalışıyor ama mavi ekran sorununu da bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Qualcomm Atheros hatası da wifi adaptöründen kaynaklı olabilir mi ?

Wifi adaptörüm eski , yeni bir adaptör ya da pci-e takıp ,bios güncellesem mavi ekran hatam düzelir mi sizce ? Teşekkürler

Geri
Yukarı