Airties 5257 Üst kat için Wi-Fi sinyali nasıl arttılır?

John Worthy

Kilopat
Arkadaslar simdi bende Airties 5257 var sanirim. Ben daha guclu bir modem alayim dedim o modem de TP-Link TL-WR941HP'idi. Ben zannettim ki bu modem simdi evde sinyal patlamasi yasatir ve ust katta acayip ceker, maalesef cekmedi. Evimi anlatayim biraz balkon dahil 150 M.2 1+1 bir ev. Internet Vodafone fibernet. Modem nerede diyecek olursaniz soyle bir ornek vereyim bir kare dusunun sol ust kosesinde benim PC ve modem Ethernet ile bagli ve benim ustumde de yatak odasi var. Yukariya cikmak için merdivenler sag alt kose de ve yukariya yakin priz ise merdivenin yaninda. Biliyorum biraz kotu oldu anlatma seklim ama bir denemek istedim belki bana yardimci olabilecek biri vardir. Bir de modemi degistirsem mi? Bu Technopat'in inceledigi son RGB modem cok hosuma gitti yorumlariniz ve tavsiyeleriniz için simdiden cok tesekkur ederim. Herkese iyi gunler dilerim! Allah'a emanet olun.

Ustam nasil yapilir anlamadim. Biraz acabilir misin? Interneti nasil yayarim?

Modemin yanına prize PowerLine cihazını takıyorsun, kablo ile modeme bağlıyorsun. PowerLine 2 cihazdır ikinciyi istediğin prize takarak kablolu ya da kablosuz internetin oluyor. YouTube'den biraz bak anlarsın. Amaaaa asıl can alıcı nokta elektrik hattından interneti ilettiği için aynı faz üzerindeki prizler yayar interneti. Onu bir elektrikçiye sor baktır evine.

Modemin yanına prize PowerLine cihazını takıyorsun, kablo ile modeme bağlıyorsun. PowerLine 2 cihazdır ikinciyi istediğin prize takarak kablolu ya da kablosuz internetin oluyor. YouTube'den biraz bak anlarsın. Amaaaa asıl can alıcı nokta elektrik hattından interneti ilettiği için aynı faz üzerindeki prizler yayar interneti. Onu bir elektrikçiye sor baktır evine.
Eyvallah tesekkur ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı