Airties Air 4452 Hem 2.4 GHz Hem 5 GHz Wi-Fi Açma

reALTT

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, ben de Airties Air 4452 var 5 GHz desteklediği için bunu kullanıyorum router olarak. Ama bir sorunum var. Kardeşimin kullandığı Samsung M10 telefon 5 GHz ağları görmüyor (benim 7 yıllık Note 3'ümün bile görmesine rağmen). M10 5 GHz desteklemediği ve benim de 5 GHz kullanmak istediğimden dolayı 2.4 GHz ve 5 GHz olarak 2 tane Wi-Fi ağı açmak istiyorum. Böyle bir şey yapabilir miyim?

Uygulaması varsa uygulamadan veya internet ağındaki ip'sinden 192.168.x.x gibi. Kontrol panelleri orda oluyor genelde. Ordan ayarlayabiliyorsun.

Modeminin marka ve modelinin arayüzü nasıl tam olarak bilmiyorum fakat ben kurcalayarak kendi modemimin arayüzünden iki bandı da iki ayrı Wi-Fi olarak açmıştım. Yani mümkün.

Uygulaması varsa uygulamadan veya internet ağındaki ip'sinden 192.168.x.x gibi. Kontrol panelleri orda oluyor genelde. Ordan ayarlayabiliyorsun.
Modeminin marka ve modelinin arayüzü nasıl tam olarak bilmiyorum fakat ben kurcalayarak kendi modemimin arayüzünden iki bandı da iki ayrı Wi-Fi olarak açmıştım. Yani mümkün.
Biraz kurcaladım modem arayüzünü ama sadece aynı ağı ismi değiştirerek koyabildim yani ikisi de 5 GHz veya ikisi de 2.4 GHz oldu.

Biraz kurcaladım modem arayüzünü ama sadece aynı ağı ismi değiştirerek koyabildim yani ikisi de 5 GHz veya ikisi de 2.4 GHz oldu.

Eğer elinde yoksa internetten modeminin kullanma kılavuzunun türkçesini bulabilirsen yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Arkadaşın cümlesini anlamadım. Dediğim gibi ayarlarında seçme yeri var. Arayüzün resmini atarsan yardımcı olabilirim.
6A5DD354-E95E-426D-85F4-E1D36D1539A1.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı