Akademisyenler torpilli mi oluyor?

@The Tribal Chief hani önce profesör olabilmesi için öğretim görevlisi olup oradan yükselmesi gerekiyor. Üniversiteleri de aile şirketine çevirdiler maalesef. Bakınız:

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet var. Ablamın öğretmeni bizzat torpille gelmiş. Babası zengin. Belediye başkanı bizim kızımız elimizde büyümüş demiş gerisini açıklamaya gerek yok sanırım. Bence tıpta torpil geçmiyor. Tıpta akademisyenlerimizden birkaç tanesinden anlaşılıyor.

Bence tıpta torpil geçmiyor.
Ben PC mühendisliği hakkında idrak etmeye çalıştım kendi kafamdan. Var diyorlar. Böyle düşünürsek tıpta da olur.
Akademisyen olarak sadece 1 yıl kalacak.
İktidar değiştiği an şutlanacak tüm aktroller gibi.

Yani torpil olanlar geçici mi olacak yönetimde değişiklik olduğunda?

Yani torpil olanlar geçici mi olacak yönetimde değişiklik olduğunda?
Şunu demek istedim.
Torpille işinin başına gelen kişi şimdi ki iktidar sayesinde işinin başına gelmiştir. Başka bir iktidar geldiğinde bu hukuksuzluğu çözmek için bu ve bunların alayını devlet kapısından sürecek.

Ben PC mühendisliği hakkında idrak etmeye çalıştım kendi kafamdan. Var diyorlar. Böyle düşünürsek tıpta da olur.

Tıpta şöyle olamaz. Genelde uzman doktor olunca doktor bırakıyor akademik olarak ileri seviyeye taşımıyor. Ve sürekli tez vermek zorundasın, makale, seminer gitmek zorundasın bunları ve hastalardan örnek verileri tıp dergilerinde yayınlayacaksın. Ondan sonra doç. Oldun. Yanlış bilmiyorsam hastalığı kendin çözüp dünyaya kanıtlayacaksın diye biliyorum. Böyle çok ağır okuma, araştırma yapan doktor sayısı az ve değerli olduğu için ve en önemlisi aynı zamanda ameliyat ve doktor yetiştirdiği için torpil olmaz. Olursa da aşırı belirgin olmaz.

Tıpta şöyle olamaz. Genelde uzman doktor olunca doktor bırakıyor akademik olarak ileri seviyeye taşımıyor. Ve sürekli tez vermek zorundasın, makale, seminer gitmek zorundasın bunları ve hastalardan örnek verileri tıp dergilerinde yayınlayacaksın. Ondan sonra doç. Oldun. Yanlış bilmiyorsam hastalığı kendin çözüp dünyaya kanıtlayacaksın diye biliyorum. Böyle çok ağır okuma, araştırma yapan doktor sayısı az ve değerli olduğu için ve en önemlisi aynı zamanda ameliyat ve doktor yetiştirdiği için torpil olmaz. Olursa da aşırı belirgin olmaz.
PC mühendisliği hocaları da kaliteli. Ben birinin akademik geçmişine baktım. 32 yıldır PC mühendisliği ile uğraşıyor. Yurtdışı bağlantısı, makale ve projeleri var. Ve Türkiye'nin en seçkin üniversitelerinden çıkma birisi.

PC mühendisliği hocaları da kaliteli. Ben birinin akademik geçmişine baktım. 32 yıldır PC mühendisliği ile uğraşıyor. Yurt dışı bağlantısı, makale ve projeleri var. Ve Türkiye'nin en seçkin üniversitelerinden çıkma birisi.

Tümevarım yöntemini kullanmak doğru değil aslında aralarında muhakkak iyi olanlar da var tabii ki hepsi torpil ile gelmiş demek pek doğru değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı